Ronaldinho'dan Bomba Aşk İddiası: Survivor Güzeliyle Aşk mı Yaşıyor? Ronaldinho'dan Bomba Aşk İddiası: Survivor Güzeliyle Aşk mı Yaşıyor?

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi, tarihin önemli isimlerinden biri olan Eyüp El Ensari'yi yeniden hatırlatıyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi, yönetmenliğini Şafak Bal'ın üstlendiği bir yapım. Osmanlı'nın en önemli hükümdarlarından biri olan Fatih Sultan Mehmet'in hayatına odaklanan dizi, İslam dünyası için büyük öneme sahip olan Eyüp El Ensari'nin yaşamından da kesitler sunacak.

MEHMED: FETİHLER SULTANI EYÜP EL ENSARİ KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde İslam dünyası için önemli bir figür olan Eyüp El Ensari'nin yaşamından kesitler sunulacak. Bu karakteri dünyaca ünlü oyuncu Ghassan Mesud canlandıracak. Mesud, önceki çalışmalarında olduğu gibi bu rol için de özel bir makyaj ekibiyle çalıştı.

GASSAN MESUD KİMDİR, HANGİ FİLMLERDE OYNADI?

Suriyeli oyuncu Ghassan Mesud, 20 Eylül 1958'de Şam'da doğdu. Evli ve bir erkek, bir kız çocuğu babası olan Mesud, Suriye'de birçok filmde rol aldı. Kendi yazdığı Diplomasiyyoun adlı oyunla da tanınır. Oyunculuk kariyerinde önemli bir dönüm noktası olan Cennetin Krallığı (2005) filminde Müslüman orduların komutanı Selahaddin Eyyubi rolünü üstlendi.

Ghassan Mesud, 2006'da Türk yapımı "Kurtlar Vadisi Irak" filminde ve 2007'de "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu" adlı Amerikan yapımı filmde rol aldı. Oyunculuk kariyerini "Damascus Music and Drama School" ve "High İnstitution of Theatrical Arts" gibi platformlarda sürdüren Mesud, "Kelebek" filmiyle de dikkat çekti. Ayrıca, "Hz. Ömer" dizisinde Ebu Bekir karakterini canlandırdı.

Mesud, 2024 yılında yayımlanan Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde Ebu Eyyûb el-Ensarî rolünü canlandırıyor.

MEHMED FETİHLER SULTANI DİZİSİ’NİN OYUNCU KADROSU

Dizinin kadrosunda Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu, Ghassan Mesud, Açelya Akkoyun gibi isimler yer alıyor.

Editör: Barış Tekeci