Emekliler arasında sadece emekli maaşı ile geçinen ve başka bir gelire sahip olmayan kişiler, son dönemde artan enflasyon oranları nedeniyle zor durumda kalmışlardı.

Emeklilerin geçim sıkıntısı her geçen gün artarken, Ocak ayında açıklanan zam oranı emeklileri bir kez daha hayal kırıklığına uğratmıştı. İlk olarak yüzde 37,25 olarak açıklanan zam oranına, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yüzde 5 refah payı zammı eklenmişti. Ancak emekliler, bu zammı yetersiz bularak reddetmiş, bunun üzerine memur ve memur emeklisi maaş zammı olan yüzde 49,50 oranındaki zammın SSK ve BAĞKUR emeklilerine de uygulanmasını talep etmişlerdi.

ATM’lerden ücretsiz yapılabilecek, Bankalar değiştirdi, para çekerken en az… ATM’lerden ücretsiz yapılabilecek, Bankalar değiştirdi, para çekerken en az…

Bu çerçevede, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte yaşayan emeklilere yönelik önemli bir müjdeyi duyurdu. Belediye meclisinin olağanüstü toplantısında alınan kararla, Karabük'te yaşayan tüm emeklilere toplu taşıma hizmeti ücretsiz olarak sunulacak ve aynı zamanda şehirdeki emeklilere su faturaları da ücretsiz olacaktı. Bu karar, belediye meclisi tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Bu adım, Karabük'te yaşayan emeklilere ekonomik bir destek sağlayarak, toplu taşıma ve su kullanımı konusunda önemli bir avantaj sunmaktadır. Artık bu şehirde yaşayan emekliler, su faturaları için herhangi bir ödeme yapmadan bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Editör: Ebru Kont1