Kül Masalı Bilge kimdir gerçek adı? Gizem Kala kimdir nereli kaç yaşında oynadığı diziler? Kül Masalı Bilge kimdir gerçek adı? Gizem Kala kimdir nereli kaç yaşında oynadığı diziler?

İletişim eğitmeni Mario Levi vefat haberi ile sevenlerini üzdü. Mario Levi neden öldü, hastalığı nedir? Mario Levi kaç yaşındaydı? İşte bu soruların yanıtları…

Edebiyat dünyasının sevilen isimlerinden Mario Levi, "İstanbul Bir Masaldı" ve "En Güzel Aşk Hikayemiz" gibi unutulmaz eserlere imza attı. Bir yazar ve iletişim eğitmeni olarak bilinmesi, onun kaybının edebiyatseverler üzerinde derin bir üzüntü yarattı. Ancak şu an için Mario Levi'nin ölüm nedeni, hastalığı ve yaşına dair net bir bilgiye ulaşılamadı.

MARIO LEVI NEDEN ÖLDÜ?

Levi'nin vefatını Buart Sanat Atölyesi sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşıldı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Canım hocamız, edebiyatımızın duygulu ve güçlü kalemi, eşsiz insan, bir tanemiz Mario Levi'yi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Edebiyata, bizlere kattıkları için minnettarız. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz."

BİRÇOK ESERE İMZA ATTI

"İstanbul Bir Masaldı", "En Güzel Aşk Hikayemiz", "Bir Şehre Gidememek", "Lunapark Kapandı" ve "Size Pandispanya Yaptım" adlı kitapların da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan yazar Levi, 3 yıl önce Anadolu Ajansına verdiği röportajda, "İstanbul her zaman benim için bir ilham kaynağı oldu. Kötüsüyle de ilham kaynağı oldu. İstanbul aslında neresinden bakarsanız bakın yaşanması kolay olmayan, hatta yaşanması zor bir şehir. Tarihin bıraktığı izler yüzünden de öyle, bugün açısından da öyle." ifadelerine yer vermişti.

Editör: Fatma Gültekin