İYİ Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik stratejilerini belirlerken, birçok şehirde belediye başkan adaylarını kamuoyuna duyurdu. Merakla beklenen İYİ Parti Bolu Belediye Başkan adayı ise Mansur Şen oldu. Peki, İYİ Parti'nin Bolu adayı Mansur Şen kimdir?

İYİ PARTİ HAKKINDA

Meral Akşener liderliğinde 25 Ekim 2017'de kurulan İYİ Parti, Türkiye siyasi arenasında etkin bir konuma gelmiştir. Güneş sembolü ve Kayı boyu bayrağından ilham alınarak oluşturulan parti logosuyla, TBMM'de 38 milletvekili ile temsil edilmektedir. Genel başkanlık görevini yürüten Meral Akşener'in liderliğindeki parti, Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılan bir grup tarafından kurulmuştur. Parti, etnik milliyetçiliğe karşı daha ılımlı bir sivil milliyetçilik anlayışını benimsemektedir.

CHP Gaziantep'te cadı avı başladı CHP Gaziantep'te cadı avı başladı

İYİ Parti, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile olan ilişkilerini güçlendirmeyi savunurken, ülkenin Batı Bloku'nun bir parçası olmasını önemsemektedir. Parti, özellikle parlamenter sistemin ve diğer kurumların bütünlüğünü korumaya odaklanmıştır. Siyasi yelpazenin merkez sağında konumlanan İYİ Parti, sağcı seçmenler için MHP ve AK Parti'ye alternatif bir seçenek olarak görülmektedir.

Editör: Fatma Gültekin