Gaziantep, 6 Şubat 2023 tarihinde kabusu yaşadı. Kahramanmaraş Merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 11 ilde ağır yıkıma neden oldu. Deprem sonrası kent genelinde 14 bin 360 bina ağır hasarlı olarak kayıtlara geçerken, bu binaların yıkımı için de çalışma başlatıldı.

KÖRFEZ APARTMANI, MADDE BAĞIMLILARININ MESKENİ OLDU

Çalışmaların devam eden davalar nedeniyle gecikmesi, terk edilmiş halde bulunan binaların madde bağımlıları ve hırsızların meskeni haline gelmesine neden oldu. Gaziantep’in önemli noktalarından olan Üniversite Bulvarı’nda yer alan Körfez Apartmanı, mahalle sakinleri ve esnafın kabusu oldu.

EMNİYETE BİLDİYORUZ AMA…

Depremde ağır hasar alan ve boşaltılan bina da yıkımların gecikmesi sonrasında başlayan sıkıntılar vatandaşı ve esnafı canından bezdirdi. Madde bağımlılarının yuvası haline gelen apartman ile ilgili defalarca kez şikayette bulunan vatandaş ve esnaf, çözüme ulaşamadı. Binevler Mahalle Muhtarı ve emniyet güçlerine bildirimde bulunan esnaf, çözüm üretilememesi nedeniyle dertli.

ESNAF EYLEME HAZIRLANIYOR

Gazetemize ulaşan esnaf, ‘’Madde bağımlılarının neden olduğu sıkıntılar nedeniyle canımızdan bezmiş durumdayız. Emniyete konuyu bildiriyoruz ancak bir çözüm üretilmiyor. Mahalle muhtarımız da konuyu yetkililere ilettiğini söylüyor ancak bir çözüm yok. Emniyet birimleri burada asayişi sağlamakta güçlük yaşıyor. Artık bezmiş durumdayız. Yetkililerin bir an önce burayla ilgili bir çözüm bulmasını istiyoruz. Aksi halde sesimizi duyurmak için eylem yapacağız’’ diye konuştular.

Gaziantep tehlikede mi? Yeni fay hattı tespit edildi! Gaziantep tehlikede mi? Yeni fay hattı tespit edildi!

Muhabir: AYHAN DUMAN