İki takım arasında daha önce 15 kez karşılaşma gerçekleşti. Milli futbol takımımız, Avrupa Futbol Şampiyonası'na odaklanmak için hazırlıklara başlıyor. Son resmi maçını EURO 2024 elemelerinde Galler'e karşı oynayan Ay-yıldızlılar, 8 maçta 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak grubu lider tamamlamıştı.

Şimdi ise Türkiye, Macaristan'a konuk olacak. Budapeşte'deki Puskas Arena'da gerçekleşecek maç, 22 Mart Cuma günü saat 22.45'te başlayacak ve TRT Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

RESMİ MAÇLAR EŞİT

Türkiye ve Macaristan milli takımları arasında oynanan 14 maçın 8'i resmi, 6'sı ise özel karşılaşmalardı. Bu maçlarda Macaristan, galibiyetlerde üstünlük sağladı. Türkiye, 4 maçı kazanırken, Macaristan 8 kez sahadan galip ayrıldı ve 2 maç berabere sonuçlandı.

Resmi müsabakalarda ise Türkiye ile Macaristan arasında 8 karşılaşma yapıldı. Türkiye, bu resmi maçlardan 3'ünde galip gelirken, 3 maç beraberlikle sonuçlandı. Macaristan ise 3 kez kazanmayı başardı.

A Milli Takım, Macaristan maçının ardından üç gün boyunca Macaristan'da kamp yapacak ve Avusturya maçının hazırlıklarını burada sürdürecek.

MUHTEMEL 11

Türkiye: Mert, Zeki, Samet, Merih, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Salih Özcan, Hakan Çalhanoğlu, İrfan Can, Kenan Yıldız, Enes Ünal.

A Milli Takım, Macaristan ve Avusturya maçları için belirlenen aday kadroda değişiklikler yaşandı. Sakatlıkları nedeniyle Cengiz Ünder ve Ferdi Kadıoğlu aday kadrodan çıkarıldı ve onların yerine Rıdvan Yılmaz ile Oğuz Aydın kadroya dahil edildi.

Golden Sonra Niye Geriye Çekildik? Golden Sonra Niye Geriye Çekildik?

ADAY KADRO

Kaleci: Mert Günok, Muhammed Şengezer, Okan Kocuk, Uğurcan Çakır  
Defans: Mert Müldür, Zeki Çelik, Ahmetcan Kaplan, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Cenk Özkacar, Rıdvan Yılmaz  
Orta Saha: Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Kaan Ayhan, Orkun Kökçü, Salih Özcan  
Forvet: Oğuz Aydın, İrfan Can Kahveci, Yunus Akgün, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Semih Kılıçsoy, Abdülkadir Ömür, Arda Güler, Can Uzun, Enes Ünal, Kenan Yıldız, Yusuf Yazı

A Milli Takım, Macaristan maçının ardından Avusturya mücadelesine odaklanacak. Avusturya karşılaşması, 26 Mart Salı günü oynanacak ve milli takım, maç öncesi hazırlıklarını Macaristan'da gerçekleştirecek.

Editör: Tekin Albayram