Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan ve İçişleri Bakanlığı’na polislerin lojman olarak kullanabilmesi için devredileceği açıklanan 650 konut, 31 Mart seçimlerinin ardından krize neden olmuştu.  Önceki dönem belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun 650 konutun İçişleri Bakanlığına devrine yönelik sözleşmeye imzayı atmaması nedeniyle, yeni başkan Umut Yılmaz’ın konutların emniyete verilmesine sıcak bakmadığı iddia edilmişti.

VALİ ÇEBER AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Gaziantep’te otobüs ücretleri ne kadar? Gaziantep’te otobüs ücretleri ne kadar?

Geçtiğimiz hafta İl Jandarma Komutanlığında basın mensupları ile buluşan Gaziantep Valisi Kemal Çeber, ‘’ Lojmanlar konusunda görüşmeler devam ediyor. bir olumsuzluk olmayacağını umut ediyorum. O lojmanlar alındığında, çünkü lojmanlar bizim vaadimiz. Gelen polisler kullandıracağız. Umut başkanın bize bir ulaştırdığı bir olumsuzluk olmadı. Durum değerlendiriliyor" açıklamasında bulunmuştu.

LOJMANLAR KONUŞULDU MU?

Lojman Krizinde Düğüm Çözülüyor Mu (1)

Vali Çeber’in açıklamasının ardından dün Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Valiliğe ziyarette bulundu. Gaziantep Emniyet Müdürü Celal Özcan’ın da yer aldığı ziyarette, kentte haftalardır konuşan ve Emniyet Personeline tahsis edilmesi beklenen 650 konutun durumunun da ele alındığı öğrenildi.

Gazete27 ‘nin sorularını yanıtlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Emniyet Personeline verilmesi beklenen lojmanlarla ilgili konunun gündeme geldiğini söyledi. Yılmaz, görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek, ‘’Ortak bir noktaya varmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Emniyete verilmesi beklenen lojmanlarla ilgili önümüzdeki süreçte çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Muhabir: AYHAN DUMAN