2024 Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edilecek. Emekli bayram ikramiyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen ödeme programına göre hesaplara yatırılıyor.

Gaziantep'te baklava fiyatlarına zam geldi… Gaziantep'te baklava fiyatlarına zam geldi…

Henüz Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda, bayram 10 Nisan'da başlamış ve emekli ikramiyeleri 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılmıştı. 

Bu yıl Kurban Bayramı, 16 Haziran'da başlayacak ve ödemelerin 10 Haziran'dan önce hesaplara aktarılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların bayram ikramiyeleri için belirlenen ödeme günleri şu şekildeydi: 17 ve 18 olanlara 2 Nisan'da; 19, 20, 21 ve 22 olanlara 3 Nisan'da; 23, 24, 25 ve 26 olanlara ise 4 Nisan'da ikramiyeler yatırılmıştı. 

2024 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR? 

Emeklilerin bayram ikramiyesi miktarı düzenleme ile artırıldı. Artık Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda, gelir ve aylık alma koşullarını sağlayanlar için 2 bin lira olan bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya çıkarıldı. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NEREYE YATACAK?

Emekli bayram ikramiyeleri, maaş alınan banka aracılığıyla hesaplara aktarılıyor. İkramiyenin yatıp yatmadığını öğrenmek için ödeme takvimini e-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.