Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İnisiyatifi: Gezici Kütüphane Balıkesir'i Ziyaret Etti

Kutnu Kumaşı Milano'da Kutnu Kumaşı Milano'da

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oluşturulan Gezici Kütüphane, Balıkesir'de öğrencilerle buluştu. Otobüsten kütüphaneye dönüştürülen Gezici Kütüphane, Karesi ilçesindeki Ercan Kıvrak İlkokulu bahçesine getirildi. Öğrenciler, kütüphaneye yoğun ilgi göstererek kitapları inceledi ve okudu.

Vali Ustaoğlu'nun Ziyareti ve Değerlendirmesi

Gezici Kütüphane'nin açılış programına katılan Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, öğrencilerle bir araya gelerek kütüphaneyi gezdi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Ustaoğlu, kütüphanenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Ustaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hediye edilen Gezici Kütüphane'nin açılışını yaptıklarını belirtti.

Vali Ustaoğlu'nun Değerlendirmesi

Vali Ustaoğlu, "İnşallah bu kütüphanemiz ilimizin tüm ilçeleri ve okullarında çocuklarımızla buluşacak. Burası içinde 2 bin 200 kitabın bulunduğu, çocuklarımız için bilgisayar, satranç ve çeşitli aktivite yapabilecekleri bölümlerin olduğu bir yer. Hayırlı uğurlu olsun, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Öğrencilerin Görüşleri

Okulun 4. sınıf öğrencilerinden Hatice Yıldız, kütüphaneyi çok beğendiğini dile getirdi. 3. sınıf öğrencisi Buğlem Engin ise kütüphanede çok güzel kitaplar olduğunu belirterek, kitap okumanın derslerine çok katkı sağlayacağını ifade etti.

Katılımcılar

Açılış programında Vali Ustaoğlu'na, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve kurum amirleri de eşlik etti.

Editör: Muharrem Türkoğlu