Nuri Alço'nun Ankara'ya sevk edildiği bildirildi! Nuri Alço'ya ne oldu? Nuri Alço'nun Ankara'ya sevk edildiği bildirildi! Nuri Alço'ya ne oldu?

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Öngören, eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Berfu Öngören, "Bizim Evin Halleri" dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atmış ve bu dizi ile geniş kitlelerce tanınmaya başlamıştır. Öngören, "Unutma Beni", "Kardeş Payı", "İşe Yarar Bir Şey", "Hangimiz Sevmedik" ve "Çalgı Çengi" gibi çeşitli dizi ve sinema projelerinde yer alarak yeteneğini ve çeşitliliğini göstermiştir.

Berfu Öngören'in boyu, kilosu ve özel hayatıyla ilgili detaylı bilgiler kamuoyu ile paylaşılmamıştır. Oyunculuk alanındaki başarılı performansı ve projelerdeki çeşitliliği ile ön plana çıkan Öngören, özel hayatını gözlerden uzak tutmayı tercih eden sanatçılardan biridir. Aslen İzmirli olan Öngören, oyunculuk eğitimi ve tiyatro çalışmaları ile sanat dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Editör: Ebru Kont1