Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruya göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2024 Lisans düzeyindeki Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları için sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, belgelerine ÖSYM'nin resmi internet adresi https://ais.osym.gov.tr üzerinden ulaşabilirler.

KPSS 2024 SINAV TARİHLERİ VE OTURUM BİLGİLERİ

KPSS lisans düzeyindeki sınavlar, çeşitli oturumlar halinde temmuz ayı boyunca gerçekleştirilecek. Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz'da, Alan Bilgisi oturumları 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 4 Ağustos'ta yapılacak.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden, 04 Temmuz 2024 tarihinde saat 10.00'dan itibaren, T.C. Kimlik numarası ve aday şifresiyle sınav giriş belgelerini edinebilecekler. Bu belgeler, sınava girecekleri bina ve salon bilgilerini içermektedir.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi kaçıncı sırada? Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi kaçıncı sırada?

2024 KPSS OTURUM HAKKINDA

14 Temmuz 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar. Aynı gün içinde gerçekleştirilecek olan 2024-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri oturumu için ise adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar. ÖSYM bu konuda adayları ve kamuoyunu bilgilendirerek, sınav saatlerine riayet etmeleri konusunda uyardı.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haber Merkezi