Gaziantep’te uyuşturucu kullanımının  tek rakamlı çocukların yaşına kadar düştüğünü söyleyen Meriç, “Öyle anneler görüyorum ki eşi eve gelmeden evine gelemiyor. Gece kendi çocuğundan korkuyor, yatak odasına kendini kilitleyen evladından saklanmak zorunda kalan aileler var” dedi. 

TBMM’de uyuşturucu konusunda konuşan Melih Meriç önemli açıklamalarda bulundu. Meriç, “Ak Partinin açık kapı politikası nedeniyle Suriyelilerin kayıt altına alınmadan Gaziantep’te ülkemizde yaşamasına müsaade edildi. Gaziantep nedense uyuşturucu trafiğinin merkezi halindedir. Şu kadar ton uyuşturucu yakalandı, şu kadar torbacı yakalandı gibi haberler duyuyoruz. Maalesef bunun kökünün kurutulması lazım. Torbacıları yakalayıp baronları arkanda saklanan bir yapı varsa bu uyuşturucudan asla kurtulamayız” dedi. 

BARONLARA MÜDAHALE EDİN

Uyuşturucunun ülkemizin ve Gaziantep’in kronik sorunu haline geldiğini belirten Meriç, “Özellikle son yıllarda kimyasal yöntemlerle üretilen metamfetamin gibi sentetik uyuşturucu kullanımında çok ciddi artış yaşanmaktadır. AKP iktidarına çağrı yapıyorum: Geleceğimiz tehdit altında! Yerelden genele, uyuşturucuyla mücadele etmek devletin başlıca görevidir. Uyuşturucuyla daha etkin mücadele, uyuşturucu baronlarına müdahale edin” dedi.

Gaziantep'te bugün hava nasıl olacak Gaziantep'te bugün hava nasıl olacak

TEK AKILLA BU SORUN ÇÖZÜLMEZ

Gaziantep’te uyuşturucu kullanımının  tek rakamlı çocukların yaşına kadar düştüğünü söyleyen Meriç, “Öyle anneler görüyorum ki eşi eve gelmeden evine gelemiyor. Gece kendi çocuğundan korkuyor, yatak odasına kendini kilitleyen evladından saklanmak zorunda kalan aileler var. Bu sorunu hep beraber çözeceğiz. Bana ne oldu beni ilgilendirmez diye bakarsak hepimiz zarar görürüz. Uyuşturucu ile mücadelede başarısızlık var. Ne olduğunu hep beraber ortaya koyup çözümleriyle beraber ortak aklın etrafında buluşmazsak tek bir akılla bu sorun çözülmez” diye konuştu.  . Yasemin Ankay

Editör: Barış Kaya