İşte Survivor 2024'ün Tam Kadrosu! Yarışmacılar Kimler? Mavi Takım/Kırmızı Takımda Kimler Var? İşte Survivor 2024'ün Tam Kadrosu! Yarışmacılar Kimler? Mavi Takım/Kırmızı Takımda Kimler Var?

Birsen Altuntaş'ın haberine göre, hayali bir tarikat olan Faniler'in üyelerinin seküler bir aileyle karşılaşma sürecini konu alan 'Kızıl Goncalar' dizisi, bazı kesimlerde rahatsızlık yarattı. RTÜK, diziyle ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatacağını duyurmuştu. Ayrıca RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, 'Kızıl Goncalar' diziyle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını ve bu şikayetlerin titizlikle incelendiğini ifade etti.

Fox Tv'nin yeni dizisi Kızıl Goncalar'da geçen Vaktı Mekat izleyenler tarafından ise merak konusu oldu. Tepkiler üzerine dizi ekibine mekan cezaları gelmiştir.

Vaktı Mekat Nedir?

Fox Tv'nin yeni dizisi Kızıl Goncalar'da geçen bu cümle izleyenler tarafından merak konusu oldu. Vaktı Mekat; bir kişinin işlediği günahı ikrar etmesi veya bedelini ödemesi durumudur.

Vaktı Mekat Cezası Nedir?

Fox Tv'nin büyük tepki çeken dizisinde geçen kelimenin ardından İdris Efendi'nin sakalını kesmesi Vaktıl Mekat yerine geçmiştir.

Dinde İkrar Ne Demektir?

İkrar, kelime anlamıyla; gerçekleştirmek, kabul etmek, ifade etmek ve bildirmek anlamlarına gelir.
Bu terim aynı zamanda İslam hukukunda bir kavram olarak da kabul edilmektedir. İkrar, şeriat kanunları bağlamında kullanıldığında ihbar etme anlamını taşır. İkrarın şartları vardır.

Haber Kaynağı: gazeteilksayfa.com

Editör: Ebru Kont1