Birçok kişi kilo verme sürecinde limonlu su içiyor. Hatta bir bardak suya yarım limon suyunun ortalama 6 kalori içerdiği söylenmektedir. Ayrıca bir bardak suyun 110 kalori içerdiği söyleniyor. Bu nedenle portakal suyu yerine limonlu su içerseniz daha az kalori yakacağınız söyleniyor. Bu nedenle limonlu suyun zayıflamaya faydalı olduğu söylenmektedir.

Limonlu suyun faydaları

Birçok kişi kilo kaybına yardımcı olduğunu düşünerek limonlu su içer. Ayrıca ilgili içeceklerin sağlık açısından farklı yararları olabilir. Aslında limon suyunun faydalarından bazıları şunlardır:

Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir? Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir?

Vücut ısısının düzenlenmesi konusunda limonlu su yararlı olabilir.
Vücuttaki atıkların atılmasında faydalı olabilir.
Sıvı tutulmasının azaltılmasında faydalı olabilir.
Besinlerin hücrelere taşınmasında yararlı olabilir.


KİLO VERME SÜRECİNDEKİ ETKİSİ


Limonlu suyun sırrı olarak, kilo verme konusunda faydalı olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı söyleniyor. Bunun yanı sıra söz konusu içeceğin tokluk hissini artırma gibi yararı olduğu da belirtiliyor. Ayrıca tokluk hissinin artması, kilo verme sürecinde faydalı olabilir.


Limonlu su tüketiminin kilo verme sürecinde net bir şekilde etkili olduğu söylenmiyor. Ancak sağladığı faydalar ve diğer bazı içeceklere kıyasla düşük kalori barındırdığından dolayı, kilo verme sürecinde etkili olabildiği söyleniyor.