İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Santa Maria İtalyan Kilisesi’nde Pazar ayini sırasında kar maskeli ve silahlı 2 saldırganın ateş açması sonucu 52 yaşındaki Tuncer Cihan adlı kişi ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Kanlı saldırının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile TEM ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, saldırıyı gerçekleştiren Tacikistan uyruklu A.K. ve Rusya uyruklu D.T. isimli 2 şüphelinin de aralarında olduğu 51 şüpheli yakalanmıştı.

Kilise saldırganlarının emniyetteki görüntüleri paylaşıldı

2 Şüphelinin Görüntüleri Paylaşıldı

Zincirleme operasyonlarda 30’u aşkın adrese yapılan baskınlarda yakalanan şüphelilerin polisteki sorgusu sürerken, Rus ve Tacikistan kökenli 2 şüphelinin emniyetteki fotoğrafları paylaşıldı.

Saldırıdan Sonra Sakallarını Kesmiş

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren D.T.’nin olaydan sonra eşkal değişikliği için sakallarını kestiği öğrenildi.

Kıyafetleri Çöp Konteynerinde Bulundu

Gaziantep'te Bugün Hangi Eczaneler  Nöbetçi? İşte Nöbetçi Eczane Listesi Gaziantep'te Bugün Hangi Eczaneler Nöbetçi? İşte Nöbetçi Eczane Listesi

Saldırganların saldırı sırasında giydiği kıyafetlerini bir çöp konteynerine attıkları ardından da kaçmaya devam ettikleri belirlendi. Olay yeri inceleme ekipleri çöp konteynerine atılmış kıyafetleri buldu. Bulunan kıyafetler incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Editör: Barış Kaya