AK Parti'den Sakarya Milletvekili olarak görev yaptığı dönemi değerlendiren Sofuoğlu, Fatih Altaylı'nın YouTube programında samimi itiraflarda bulundu.

Sofuoğlu, milletvekili seçildikten sadece bir hafta sonra bu görevden duyduğu pişmanlığı ve istifa etme çabalarını anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı bir görüşmeden sonra yarış kariyerine ara verdiğini belirten Sofuoğlu, adının milletvekili aday listesine yazılmasıyla birlikte partiden gelen yoğun taleplere maruz kaldığını ifade etti.

Kızılcık şerbeti 63. bölüm 2. fragman, Doğa Fatih'e kabul ederim ama bir şartla!” Kızılcık şerbeti 63. bölüm 2. fragman, Doğa Fatih'e kabul ederim ama bir şartla!”

Milletvekilliği dönemini "Hayatımın en büyük hatasıydı" sözleriyle özetleyen Sofuoğlu, Fatih Altaylı'nın gelecekte tekrar bu göreve soyunup soyunmayacağına dair sorusuna, "Yok ağabey, hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi Cumhurbaşkanı'na "Yaparım" demek. Ama bilseydim milletvekilliği nasıl bir şey... Hayatımın büyük hatasıdır." cevabını verdi.