Uluslararası Kalkınma Toplum ve Düşünce Derneği (KATODER), kuruluşunun birinci yıldönümünü, Onat Kutlar Salonu'nda düzenlenen gala ile kutlama fırsatı buldu. Gala sırasında davetlilere sunulan müzik dinletisi ile katılımcılara keyifli anlar yaşatıldı. Etkinliğe, Vali Kemal Ceber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz gibi önemli isimler katılım gösterdi.

23 Temmuz deprem mi oldu? Artçı deprem ve büyüklükleri… 23 Temmuz deprem mi oldu? Artçı deprem ve büyüklükleri…

PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Gecede bir konuşma yapan KATODER Başkanı Sabiha Doğan, gala katılımcılarına teşekkürlerini sunarken, derneğin geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinlikler ve projeler hakkında bilgiler verdi. Doğan, “Bir yıl önce çıktığımız bu yolda, topluma fayda sağlama amacıyla pek çok projeye imza attık. İnsan, çevre ve doğaya duyarlılıkla yaklaştık ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlamak için çalıştık. Bu süreçte bizi destekleyen tüm üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Derneğin sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal fayda sağlama konusunda önemli adımlar attığı vurgulandı.

TOPLUMUN GELİŞMESİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Gaziantep Valisi Kemal Ceber, konuşmasında KATODER'in topluma yönelik etkileyici çalışmalarına dikkat çekti ve derneğin başarılarını övdü. Ceber, “KATODER, kısa sürede büyük işler başardı. Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak daha güçlü ve etkili projelere imza atabiliriz” dedi. Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar, derneğin topluma sağladığı faydaları vurgulayarak, “KATODER’in çalışmaları, toplumsal bilinç ve duyarlılığı artırmaya yönelik önemli adımlar içeriyor. Bu tür sivil toplum kuruluşları, toplumumuzun gelişimi için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz da, KATODER’in projelerinin toplumsal gelişime katkısını dile getirdi. Yılmaz, “KATODER’in yapmış olduğu çalışmalar, Gaziantep ve çevresinde toplumsal gelişimi destekleyen nitelikte. Bizler de yerel yönetimler olarak bu tür projelere her zaman destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Fatma Gültekin