İngiliz Kraliyet Ailesi'nin sevilen gelini Kate Middleton, bir süre önce karın bölgesinden bir operasyon geçirdi. Operasyon, kraliyet ailesinin tedavi gördüğü meşhur London Clinic'te gerçekleşti. Middleton, 14 gün boyunca hastanede kalarak tedavi sürecini tamamladı ve sonunda taburcu edildi. Kensington Sarayı tarafından yapılan açıklamada, Middleton'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve evine, Windsor'a döndüğü belirtildi. Bu süreçte, Middleton'ın hastalığı ve tedavisi hakkında detaylar gizli tutuldu ve kamuoyuna yansımadı.

KANSER SÖYLENTİSİ

Galler Prensesi Kate Middleton'ın ameliyatıyla ilgili detaylar gizli tutulurken, operasyonun kanser tedavisiyle alakalı olmadığı açıklanmıştı. Ancak Middleton, hastaneye giriş ve çıkışları sırasında hiçbir şekilde görüntü vermedi. Aralık ayından bu yana kamuya net bir şekilde görünmeyen Middleton'ın hastalığı ve geçirdiği ameliyat hakkında oluşan sis perdesi, herkesin merakını artırdı. Bu durum, Middleton'ın sağlık durumu ve tedavisi hakkında spekülasyonlara neden oldu.

Middleton'ın uzun süredir basında görünmemesi, sağlık durumuyla ilgili endişeleri artırdı. Sonunda, annesinin aracının yolcu koltuğunda, büyük güneş gözlükleriyle ve yorgun bir yüz ifadesiyle ortaya çıkması, daha da fazla spekülasyona neden oldu. Kamuoyunda, kanser, felç, hatta Prens William'dan dayak yeme gibi çeşitli komplo teorileri dolaşmaktaydı. Bazıları Middleton'ın görüntüsünün, aslında o olmadığına, ya da kanser olduğuna ve bu yüzden yüzünün şiş olduğuna inanıyordu.

KENSİNGTON SARAYINDAN YANIT GECİKMEDİ

Son zamanlarda ortaya atılan iddialara göre, genel olarak sağlıklı görünen ve önceden herhangi bir sağlık sorunu yaşamayan prensesin ani ameliyatı halk arasında endişe yaratıyor. Bir takım spekülasyonlar, prensesin rahmini aldırdığı ve zor bir ameliyat sonrası dinlenmesi gerektiği yönünde. Bunun yanı sıra, İspanyol bir gazeteci tarafından ortaya atılan iddia ise operasyonun ters gittiğini ve prensesin yapay komada uyutulduğunu ileri sürüyor. Ancak, bu iddialar Kensington Sarayı tarafından "saçmalık" olarak nitelendirildi.

Sarayın açıklamaları yeterli bulunmayınca, Kate Middleton 'Anneler Günü' için yeni fotoğraflar yayınladı. Ancak, bu aile fotoğrafının yayınlanmasından kısa bir süre sonra, yeni bir kriz patlak verdi. Prenses Charlotte'un hırkasındaki tuhaf dalgalanmadan, Kate'in montunun fermuarındaki uyumsuzluğa ve Prens George'un dişlerinden Prens Louis'nin ellerine kadar birçok detayda fotoğrafta düzenleme izlerine rastlandı. Uzuvların ve pencere pervazlarının kenarlarındaki bulanıklıklar ise fotoğrafın yapay zeka tarafından düzenlendiği iddialarını güçlendirdi. Bu sorunları fark eden dünyaca ünlü ajanslar ve gazeteler, hızla fotoğrafı yayınladıkları platformlardan kaldırdı.

Metin Akpınar'ın Kızı Duygu Nebioğlu'nun Ablası Uğur Dündar'ın Kızı Mı? Metin Akpınar'ın Kızı Duygu Nebioğlu'nun Ablası Uğur Dündar'ın Kızı Mı?

ALDATILDI İDDİALARI

Söylentiler ve komplo teorilerinin ardından paylaşılan 'hatalı' fotoğraf, medyada geniş yankı uyandırdı ve yeni bir sorunu gündeme taşıdı. İngiltere basınına göre, Prens William ve Prenses Kate'in arası uzun süredir bozuk ve Kate, evi terk ederek boşanma kararı almıştı. Kate'in, "İyiyiz" mesajı vermek için bile William'la bir araya gelmeyi reddetmesi, bu kararı destekliyor. İddialara göre, Kate'i bu karara sürükleyen ise 'gizli ve yasak' bir ilişki. Prens William'ın, Kate hamileyken David Rocksavage ile evli olan ve 3 çocuğu bulunan Lady Rose Hanbury ile ilişki yaşamaya başladığı öne sürüldü.

Middleton'ın, çok yakın arkadaşı olduğu belirtilen Rose Hanbury'nin, İngiliz basınında 'ikinci bir Camilla vakası' olarak adlandırıldığına dikkat çekildi. Hatırlanacağı üzere, Prens William'ın babası Kral Charles, Prenses Diana ile evli olduğu dönemde şimdiki eşi Kraliçe olan Camilla ile gizli bir ilişki yaşamıştı.

Editör: Tekin Albayram