Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Estetik , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük , karın germe estetiği (abdominoplasti) hakkında bilgiler verdi.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Bu ameliyata karar vermemizde olmazsa olmazımız muayenedir. Muayene ettikten sonra eğer dokuların anatomik pozisyonu ve cilt yağ oranı ameliyata uygunsa, ki genel olarak uygun oluyor, bu ameliyat yapılabilir. Öncelikli olan husus hastayı muayene etmek.

Karın Germe Ameliyatının Bir Mevsimi Var Mıdır?

Her mevsim yapılabilen bir ameliyattır. Hava koşulları bu ameliyatın durumunu etkilemez yılın her mevsimi uygundur.

Karın Germe Ameliyatlarında İz Kalır Mı?

Bu Belirtileri Taşıyorsanız Hemen Hastaneye Koşun Bu Belirtileri Taşıyorsanız Hemen Hastaneye Koşun

İç çamaşırının lastiğinin olduğu bölgede bir iz kalıyor. Bu bölgeden ameliyatımızı yapıyoruz. Karındaki fazla cilt dokusunu alıyoruz. Aynı zamanda liposuction ile şekillendiriyoruz.  İçteki kas yapılarını da ortaya toplayarak ameliyatımızı tamamlıyoruz. O nedenle iz görünmeyecektir ve iç çamaşırının olduğu bölgede kalacaktır.

Karın Germe İle Birlikte Kombine Olarak Başka Ameliyatlar Yapılıyor Mu?

Son zamanlarda popüler olan ameliyatlar mommy makeover ameliyatları olarak geçiyor. Yani annelik estetiği. Sadece karın germe yapabildiğimiz gibi aynı zamanda meme toparlama, büyütme veya meme küçültme ameliyatlarını da bu ameliyatlarla birlikte yapabiliyoruz. Bununla birlikte basen bölgesine liposuction ameliyatı da yapılabilir. Kombine ameliyatları sık yapıyoruz ama sadece karın germe ameliyatı da tek başına yapılabilir.

Gebelik Sonrası Göbekte Oluşan Çatlaklar İlgili Bir Ameliyat Olabilir Mi?

Gebelik sonrası göbek bölgesinde oluşan çatlaklar, kadınların en çok muzdarip olduğu konulardan birisidir. Ameliyat alanımız içerisinde kalan bölgede çatlaklar varsa eğer biz onları gererek çıkarıyoruz.  Fakat ameliyat alanımızın dışında kalan bölgede olan çatlaklar varsa bunlar kalıyor ama cilt gerildiği için bu çatlaklarda silikleşerek zaman içerisinde gittikçe kayboluyor. O nedenle çatlaklar büyük oranda azalacaktır.

Son Yıllarda Popüler Olan Karın Germe 360 İsimli Karın Germe Ameliyatı Var. Bu Nasıl Bir Ameliyattır ?

Son yıllarda popüler olan karın germe yöntemi Tummy Tuck tekniğidir. Bu yöntem genellikle karın bölgesinin ön ve yanlarına hitap eder. Ameliyat sırasında hastanın yüzüstü yatırılarak sırt ve basen bölgesine liposucition işlemi ekleyince ameliyat tekniği bu şekilde adlandırılıyor. Aslında bir nevi var olan ameliyata bir ekleme yapmış oluyoruz. Bu ameliyat ile bel bölgesinde incelme daha gözle görülür ve daha estetik olmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla bu tekniği kullanıyoruz. HABER MERKEZ

Editör: Barış Kaya