Şehitkamil Sanat Merkezi’nde ücretsiz açılan karakalem resim kursuna katılan kursiyerler, karakalem tekniğini uzmanından öğreniyorlar. Sabır ve dikkat gerektiren karakalem resim kursuna katılan kursiyerler, öğrendikleri bilgiler sayesinde becerilerini de kullanarak, birbirinden güzel eserlere hayat veriyorlar. Bunun yanı sıra kursa katılan kursiyerler, günün stres ve sıkıntısını da resim yaparak atıyorlar. Kursiyerler, resim yaparak üzerlerindeki negatif enerjiden, sorun, sıkıntı ve stresten kurtulduklarını aktardı. Yaptıkları eserlerin kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu kaydeden kursiyerler, üretmenin hazzını yaşadıklarını ifade ettiler.

Yandaki Oda ne zaman, hangi gün, bu hafta mı başlayacak? Yandaki Oda ne zaman, hangi gün, bu hafta mı başlayacak?

Kalem1

 

Kursumuza Katılmak İsteyen Tüm Vatandaşlarımızı Bekliyoruz

 

Kurs hakkında bilgi veren Şehitkamil Sanat Merkezi Temel Resim Öğretmeni Feyza Geçcoşkun, “Şehitkamil Sanat Merkezimizde temel resim ve karakalem resim kurslarımız bulunmaktadır. Haftanın 6 günü, olmak üzere çocuk ve genç ve yetişkin gruplarımıza yönelik eğitim veriyoruz. 200’ye yakın kursiyerimize mevcut. Üniversiteye hazırlanan kursiyerlerimiz var, hobi amaçlı gelen kursiyerlerimiz var, kendini geliştirmek için gelen kursiyerlerimiz var.  3 aylık eğitim süreci içerisinde kursiyerlerimize; temel eğitimden başlayarak, çizgiler, ışık ve gölgelendirmelerle karakalem tekniğini kullanarak her türlü obje ve portre çalışması yapıyoruz. Burada gayet neşeli, rahat, uyumlu bir ortam var. Kursiyerlerimiz, karakalem kursumuza yoğun bir ilgi gösteriyor. Bizlerde eğitmenler olarak kursiyerlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, onların en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Kurslarımız tamamen ücretsizdir. Kursumuza katılmak isteyen tüm vatandaşlarımızı da bekliyoruz” diye konuştu.

Kalem2

Kursa Katıldığım İçin Çok Mutluyum

Kursların kendileri açısından önemli olduğunu belirten Taha Yaprak, “Şehitkamil Belediyemizin açmış olduğu karakalem kursuna geliyorum. Burada hocamızın eşliğinde eğitimlerimi sürdürüyorum. Hem kendimi geliştirmek hem de hobi olarak kursa geliyorum. Boş zamanlarımı gelip burada resim yaparak geçiriyorum. Temel el hareketlerini geliştirmek adına çizimler yapıyorum. Hocalarımızda bizlerle yakından ilgileniyorlar. Gerçekten çok güzel bir ortam var, sakin ve sessiz bir ortamda resimlerimizi yapıyoruz. Günün stres ve sıkıntısını burada resim yaparak atıyoruz. Kursa katıldığım için çok mutluyum. Bizlere böylesine güzel bir hizmeti sunan Şehitkamil Belediyemize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Barış Kaya