Saadet Partisi Şehitkamil Belediye Başkan Adayı olan Hayri Kamalı’nın seçim çaışmaları sürüyor. Bu kapsamda vatandaş, sivil toplum örgütleri ve gazetelere ziyaretlerde bulunan Hayri Kamalı, gazetemize yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 1 aydan beri sahada yaptığı çalışmalarda en fazla gördüğü şeyin insanların Şehitkâmil Belediyesi’nde değişim istedikleri olduğunu söyleyen Kamalı, “Artık bir değişim havası var. Rıdvan Bey’in gitme ihtimali yüksek.” şeklinde konuştu. 

“KAZANMA İHTİMALİMİZ YÜKSEK”


Kazanma ihtimallerinin yüksek olduğunu vurgulayan Kamalı, “Bizim kazanma ihtimalimiz yüksek. Sebebi ise AK Parti tabanından ve ülkücü tabandan oy alabilirim. Çünkü bu saydığım seçmenler kırgın ve küskün. Vadedilenlerin yerine getirilmemesi söz konusu olduğundan bu seçmenlerden oy alabilirim. Ayrıca sosyal demokratlardan da oy alacağımdan bu seçimi yüzde 25 ile 30 arasında oy alarak seçimi kazanacağımızı düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.


“AK PARTİ BETONA YATIRIM YAPTI İNSANI UNUTTU”


Sahada yaptığı çalışmaları değerlendirek Kamalı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sahadaki gözlemlerime göre insanların AK Parti’nin yaptığı hizmetleri gördüğünü söyleyebilirim. Ancak AK Parti taşa betona yatırım yaptı. 22 sene içerisinde aile ve insana yatırım yapmadı. Aileye yatırım ramazandan ramazana gönderilen 2 kilo simit 3 kilo bulgur değildir.  Aileye insana yatırım farklı bir şeydir.”

“TOPLUMDA AK PARTİYE KIRGINLIK VE ÖFKE VAR”


AK Parti’ye karşı toplumda bir kırgınlık ve öfke olduğuna dikkat çeken Kamalı, bu kırgınlık ve öfkenin nedenini şöyle değerlendirdi:
“Örneğin aileler 22- 23 sene çocuğunu okutmuş ancak eline bir şey geçmemiş. Adam emekli olmuş aldığı maaş 10 bin lira ev kirasına bile yetmez. Asgari ücretli 17 bin TL maaş alıyor geçinmesi mümkün değil. Memura bakıyorsun aldığı aylık ancak giderini karşılıyor. Eğer biz paylaşımcı bir toplum olmasak kaos çıkar. Bunlar her ne kadar genel politikayı iligilendirse de genel ve yerel politika iç içe olduğu için belediyelere tepki geliyor.”


“AK PARTİ YARDIM YAPARKEN İNSANLARIN ONURUNU KIRIYOR”


“Sosyal belediyecilik gereği belediyeler halka yardım yapmakla mesuldür.” diyen Kamalı bu yardımlar yapılırken insanların onurunun kırıldığını belirtti. Kamalı, “İnsanları kuyruklara sokarak insanların gururunu kırıyorlar. Götürüp verdiği yardımlarda da insanların fotoğrafını çekerek paylaşıyorlar. Eğer bir ihtiyaç sahibi varsa yardımlar göze sokularak yapılmamalıdır. Bir elin verdiğini diğer el görmemelidir.” dedi.


“VATANDAŞ YARINDAN ENDİŞE DUYUYOR”


Vatandaşların geleceklerinden endişe duyduğunu belirten Kamalı, şu örnekleri vererek konuşmasına devam etti:
“Buna şöyle bir örnek vereceğim. Deprem döneminde valiliğin yaptığı ekmek yardımında eve kişi başı 1 ekmek yardımı yapılıyordu. O yardım yapıldığı sırada fırıncı arkadaşlardan ailenin bütün üyelerinin sıraya girerek fazladan ekmek aldıklarını duyduk. Bu vatandaşın kendini garantiye almak istemesidir. Yöneticilere güvenmediği için yarından endişe duyan vatandaşlar kendini bu şekilde garantiye almaya çalışıyor.  Bizim insanımız tok gönüllüydü, istemeye utanırdı ancak şu an bizim toplumumuz evrilerek bu hale geldi.”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Jet yakıtı iddiasına cevap verdi Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Jet yakıtı iddiasına cevap verdi

“VATANDAŞIN YÖNETİCİLERE ÖFKESİ VAR”


Kamalı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bir vatandaş sokakta yürürken çok rahat bir şekilde çöpünü sokağa atabiliyor. O vatandaş çöpü atarken yöneticilere olan öfkesinden dolayı yapıyor.”

Muhabir: FATMA GÜLTEKİN