Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ve şirket yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantılarda şirketin bayi ağıyla depremden etkilenen bölgelerde izlediği yol haritası ele alındı; sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji dönüşümü vizyonu katılımcılarla paylaşıldı. Can Dinçer, depremin yaralarını sarmak için sergiledikleri dayanışma örneği için bölge bayilerine özel olarak teşekkür etti.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Ülkemiz ve insanımız için değer yaratma misyonuyla hareket ederek 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Koç Holding tarafından Koç Topluluğu Şirketleriyle birlikte kurulan Umut Kentler’de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olurken, bayi ağımızla yeni hanelerin kurulmasına katkıda bulunuyoruz. Bölgede tüketici taleplerine eş zamanlı cevap verebilmek adına 20’nin üzerinde konteyner mağazayı faaliyete geçirdik. Tüketicilerin öncelikli ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz kampanyalarla bölgede yeni yaşamın inşasını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kalkınmaya Destek Için Yol Haritası5

25 İLDEN KATILIM SAĞLANDI

Bugün kodlamaya başlayın: GoIT programlama kurslarını keşfedin Bugün kodlamaya başlayın: GoIT programlama kurslarını keşfedin

Arçelik – Beko Yetkili Satıcılar ve Yetkili Servisler Bölgesel Toplantıları’nın üçüncüsü Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 25 ilden 715 yetkili satıcı ve yetkili servis katılımıyla Gaziantep’te gerçekleşti. Toplantılarda şirketin 6 Şubat depremleri sonrası yeniden kurulan bölgeyi desteklemek için bayi ağıyla izlediği yol haritası ele alındı; sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji dönüşümüne ilişkin vizyonu paylaşıldı. Dünyada ve Türkiye’de sektörün durumu, 2024 hedefleri ve yeni ürün ve teknolojiler ile ilgili sunumların yapıldığı oturumlarda, Arçelik ve Beko markalarının kıdemli direktör ve yöneticilerinin katılımıyla çeşitli paneller düzenlendi.

BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ 

11 ilin etkilendiği deprem felaketi sonrasında tüm yetkili satıcı ve yetkili servisler ile bir aile gibi hareket ettiklerini vurgulayan ve bayilere gösterdikleri özveri, kararlılık ve bağlılık için teşekkür eden Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer yaptığı açıklamada, “Arçelik olarak ülkemiz ve insanımız için değer yaratma misyonuyla hareket ediyoruz. 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Afetten etkilenen bayilerimizin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için desteklerimiz devam ediyor. Koç Holding tarafından Topluluk şirketleriyle birlikte AFAD koordinasyonunda Adıyaman, Hatay, İskenderun, Kahramanmaraş ve Malatya’da kurulan Umut Kentler’de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olurken, bayi ağımızla yeni hanelerin kurulmasına da katkıda bulunuyoruz. Yeni kurulan konutlarla birlikte ortaya çıkan tüketici taleplerine eş zamanlı cevap verebilmek adına Malatya, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş illerinde mevcut mağazalarımıza ek olarak 20’nin üzerinde konteyner mağazayı faaliyete geçirdik. Bu bölgelerde tüketicilerin öncelikli ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz kampanyalarla yeni yaşamın inşasını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ 

Bölgedeki ticari faaliyetlerinin deprem öncesi seviyesine dönmeye başladığını gözlemlediklerini belirten Can Dinçer, Gaziantep ve çevresinin üretim ve yenilenebilir enerji potansiyeline dikkat çekerek, “Depremden etkilenen 11 ilimizin ihracatında toparlanmalar görmek bizi mutlu ediyor. Ocak ayı itibarıyla bu illerimizin toplam ihracatı 935,3 milyon dolarla deprem öncesindeki seviyeyi aştı. Bölgesel toplantılarımızın üçüncüsünde bir araya geldiğimiz Gaziantep, 5 organize sanayi bölgesiyle ülkemizin en büyük sanayi ve üretim merkezlerinden biri; ihracatta iller bazında Türkiye’de 6. sırada yer alıyor. Gaziantep ve çevresi iklimi ile yenilenebilir enerji açısından da büyük bir potansiyel taşıyor. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde yolculuğuna başlayan Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ımızın rotasına Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve daha birçok bölge ilinde bulunan organize sanayi bölgelerini (OSB) de ekledik. OSB’lere enerjiye çözümlerimizi tanıtacak TIR’ımızla ülkemizin yenilenebilir enerji dönüşümüne ivme kazandırmaya çalışacağız. Gaziantep ve çevresinin bu atılımımızda örnek illerden olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Editör: Barış Kaya