Usta oyuncu Kadir İnanır’ın geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Beykoz’daki evinde rahatsızlanan Kadir İnanır, bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

İnme geçiren İnanır, bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Hastanede beyin tomografisi ve MR çekilecek sanatçıya, test sonucuna göre tedavi uygulanacağı bildirildi. Peki Kadir İnanır uyanabilecek mi?

KADİR İNANIR ENTÜBE EDİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili son bilgiyi X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bu sabah Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine bilinci kapalı olarak getirilen Sn. Kadir İnanır, tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir. Klinik seyri ve beyin görüntülemeleri değerlendirilerek uyandırılması planlanmaktadır.”

Usta oyuncunun hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

"ENTÜBE OLARAK YOĞUN BAKIMIMIZDA İZLENİYOR"

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam ve Kadir İnanır'ın tedavisini gerçekleştiren doktorlar son durum hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlam, "Sabah saatlerinde sevgili sanatçımız Kadir İnanır, hastanemize 112 ambulansıyla geldi. İlk geldiği andan İtibaren acil ekibimizi toparladık. Nöroloji doktorumuz, anestezi doktorumuz girişimsel radyoloji ve beyin cerrahisinden oluşan ekibimiz hızlıca toparlandı. İlk değerlendirmede geldiğinde sağ tarafında bir felç vardı. Şuuru kapalıydı. Değerlendirmeler sonunda tetkikler yapıldı. Beyin tomografisi çekildiğinde beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildi. Ve acil girişimsel radyoloji ekibimiz, nöroloji ekibimiz, beyin cerrahisi arkadaşlarla birlikte anestezi doktorlarımızın da entübasyonu sonrası ilk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirildi. Tıkalı damardaki pıhtı alındı. Beynin beslenmesi sağlandı. Şimdi işlemden sonra çekilen MR görüntülemelerinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı doğal olarak. Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24- 48 saat içerisinde bir uyandırılma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar, yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak. İşlem çok başarılı çünkü" ifadelerine yer vermişti.

JÜLİDE KURAL AÇIKLAMA YAPTI

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili eşi Julide Kural tarafından bir açıklama yapıldı. İnanır'ın tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini ve sağlık durumuyla ilgili sadece doktorların ve kendisinin yapacağı açıklamalara güvenilmesi gerektiğini belirtti. Kural,  "Tüm halkımızdan ricam Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili yalnızca doktorlarının ve benim yapacağım açıklamaların dikkate alınmasıdır. Sağlık durumu hakkında düzenli bilgilendirme yapacağım.

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam ile yapılan görüşmede, durumunun stabil olduğu ve tetkiklerinin devam ettiği, ancak durumunun kötüye gitmediği ifade edildi." dedi.

KURAL'DAN YENİ AÇIKLAMA

Kadir İnanır'ın hayat arkadaşı Jülide Kural, yeni açıklamasında sanatçının bugün uyandırılacağını duyurdu. 

Kural şu ifadelere yer verdi:

"Doktorların önerisiyle 48 saat yoğun bakım sürecinde olacağı öngörülüyordu. Ancak siz halkımıza iyi haber vermek isterim; bugün itibariyle tüm tetkik sonuçları olumlu çıktığından uyandırma kararı alınmıştır. Tahmin edeceğiniz gibi yoğun bakımda oldukça sık Kadir İnanır'ı görme şansım oldu. Tüm beden fonksiyonlarında olumlu bir hareketlenme olduğunu ben de gözlemledim."

Kadir İnanır'ın bugün uyandırılması bekleniyordu. Kadir İnanır'ın son durumu ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı. 

Survivor 10 Nisan 2024 All Star 81. Bölüm Full İzle: 81. Bölümünde Nefes Kesen Anlar! Survivor 10 Nisan 2024 All Star 81. Bölüm Full İzle: 81. Bölümünde Nefes Kesen Anlar!

KADİR İNANIR KİMDİR?

Kadir İnanır, 15 Nisan 1949'da Fatsa, Ordu'da doğmuş Türk sinema oyuncusu ve yönetmendir. İlkokul ve ortaokul eğitimini Fatsa'da tamamladıktan sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nde yatılı olarak okudu ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Sinema kariyerine 1968'de başlayan İnanır, çeşitli filmlerde önemli roller üstlendi. Özellikle Türkan Şoray ile birlikte rol aldığı yapımlarla tanındı. 5. Altın Koza Film Festivali'nde "Utanç" filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı ve birçok filmde başarılı performanslar sergiledi. 2000'li yıllarda da çeşitli projelerde yer aldı.

Özel yaşamında ise sosyoloji, ekonomi ve siyasetle ilgilenen İnanır'ın hobileri arasında kurbağa koleksiyonu bulunuyor. 2003 yılında taciz suçlamasıyla dava açılan İnanır, sms'leri "motivasyon" amaçlı gönderdiğini belirtmiş ancak suçlu bulunmuş ve ceza almıştır. Şubat 2012'de sağlık sorunları nedeniyle ameliyatlar geçirmiştir.

HANGİ FİLMLERDE YER ALMIŞTIR?

Şoray ile birlikte birçok film daha çeviren Kadir İnanır, Türk sinemasının önde gelen erkek yıldızlarından biri haline geldi. Zamanla, daha nitelikli yapımlara yönelerek kariyerini geliştirdi. Bu dönemde Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Utanç" (1972), "Selvi Boylum, Al Yazmalım" (1977) ve "Bir Yudum Sevgi" (1984), Ömer Kavur'un "Ah Güzel İstanbul" (1981), "Kırık Bir Aşk Hikayesi" (1981) ve "Amansız Yol" (1985), Şerif Gören'in "Tomruk" (1982), "Sen Türkülerini Söyle" (1986) ve "Katırcılar" (1987), Erdoğan Tokatlı'nın "Suçumuz İnsan Olmak" (1986) ve "72. Koğuş" (1987), Zeki Alasya'nın "Dikenli Yol" (1986), Zafer Par'ın "Yedi Uyuyanlar" (1988), Melih Gülgen'in "Tatar Ramazan" (1990) ve "Tatar Ramazan Sürgünde" (1992) gibi yapımlarda rol aldı.

Editör: Fatma Gültekin