Japonların değişik yemek türleri göz önünde. Peki çinlilr nasıl bu kadar zayıf? Bazı sağlıksız besinlerin yerine onlara benzer tadlar ile doldurabilirsiniz.

Patlamış Mısır:Patlamış mısır bol tereyağlı ve tuzlu olunca insanın yedikçe yiyesi geliyor. Mısırı daha sağlıklı tüketebilmek için az miktarda zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı ile patlatılmalı. Bu şekilde iyi bir antioksidan kaynağı olduğu söyleniyor.

Edameme: Uzak doğu mutfağı ile haşır neşir olanlar edameme yiyeceğini yakından tanırlar. Hafif haşlanarak tüketilen fasülye benzeri bu yiyecek Japon Okinawa diyetinin mihenk taşlarından biri. Protein açısından oldukça zengin oldukları için vegan diyetlerde de oldukça seviliyor.

Çıtır Nohut: Eğer cipsin o sevdiğiniz çıtır hissi için sağlıklı bir alternatif arıyorsanız, kavrulmuş nohut güzel olabilir. Tek yapmanız gereken bir fırın tepsisine süzülmüş bir kutu nohutun yanı sıra birkaç yemek kaşığı zeytinyağı ve dilediğiniz baharatları yayıp fırınlamak.

Kuruyemiş: Doğal yağlar ve lif bakımından oldukça zengin olmakla birlikte tüketilmesi gerekenden fazla tüketilmediği sürece birçok kalp ve damar hastalıklarına da birebir.

Leblebi: Vitamin ve mineraller açısından yoğundurlar. Tuzlu veya karamelize leblebiler de oldukça güzel olabilir. da dikkat edin. Badem ezmesi, yer fıstığı, ya da fındık ezmesi ile birlikte de tüketebilirsiniz.

Kuru meyve:  İnsülin direnci, gizli şeker veya şeker hastalarına önerilir. Ani kan şekeri düşüşleri yaşıyorsanız evden çıkarken yanınıza biraz kuru yemiş ve ceviz alarak değerlerinizi dengeleyebilirsiniz.

Anne sütüne eş değer o besin! Anne sütüne eş değer o besin!

Elma Cips: Tıpkı nohut cipsi gibi fırınlanarak az miktarda yağ ile yapılıyor. Tuzlu değil tatlı arayanlar için tarçın ve isteğe göre tatlandırıcılarla oldukça enfes duruyor.

Taze meyve: Birçok vitamin eksikliğinin başı olan meyve tüketim azlığına dikkat. Meyveleri her şekilde tüketebilirsiniz. İster salatasını yapın, ister suyunu için yeter ki tüketin.

Japonların yemek anlayışı tuhaf gelebilir. Ancak zayıflıkları göz kamaştırıyor. Bu tüketim ile zayıflamak mümkün.

Kaynak: Haber Merkezi