Yerel Seçimler öncesi Gaziantep’te siyasi partilerin çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve 9 İlçe Belediye Başkanlığı için 200 ismin başvurdu. AK Parti, CHP, İYİ Parti, Yeniden Refah ve DEM Partisi adayının öne çıktığı kentte, muhalefet adayları istenen etkiyi yaratamadı.

İYİ PARTİ’DE VARLIK GÖSTEREMEDİ

2019 Yerel Seçimlerinde CHP ile Büyükşehir Belediyesi’ne ortak aday çıkaran İYİ Parti, 2024 Yerel Seçimlerinde son ana kadar aday bulamadı. 2019 Yerel Seçimlerinde yüzde 17 oy oranı ile 3.sırada seçimleri tamamlayan İYİ Parti’nin 5 yılda geldiği durum ise içler acısı.

AK PARTİ, CHP, YRP VE ZAFER PARTİLİ İSİMLER ADAY GÖSTERİLDİ

Aday bulmakta güçlük çeken İYİ Parti, AK Parti, CHP, Yeniden Refah ve Zafer Partisi tarafından aday gösterilmeyen isimleri belediye başkan adayı olarak sahaya çıkardı. Bu isimler Karkamış’ta AK Partili Mehmet Polat, Nizip’te Zafer Partili Büşra Bilgiç, İslahiye’de CHP’li Hacer Bülbül ve Şehitkamil’de ise Yeniden Refah Partisi tarafından aday gösterilmeyen Selami Demirkol oldu.

POLAT ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Söz konusu isimlerden Karkamış Belediye Başkan Adayı Mehmet Polat, kesin listelerin açıklanmasına birkaç gün önce adaylıktan çekildiğini duyurmuştu. Partide büyük kaosa neden olan olay, parti içinde de tartışmaları beraberinde getirmişti.

AKŞENER, ANTALYA’DA İFTARA KATILDI

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Uğur Dündar'a sert sözler Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Uğur Dündar'a sert sözler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz gün Antalya’da partisi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Partisinin Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının da katıldığı iftarda Akşener, önemli açıklamalarda bulundu.

GAZİANTEP’E DAVET ETTİ

Sosyal medya hesabı üzerinden Akşener’in Antalya programını alıntılayan İYİ Partili Tuncay Maraşlı, önemli açıklamalarda bulundu. Maraşlı, ‘’ Sayın Meral Akşener, CHP ve Yeniden Refah Partisinden transfer adayları biz Gaziantepli seçmenlere tanıtmak ve tanıştırmak için birde şehrimizde iftar yapsanız.’’

BELKİ HABERİNİZ YOKTUR

Açıklamalarını sürdüren Maraşlı, ‘’Sayın Meral Akşener, CHP ve Yeniden Refah Partisi’nin aday göstermediği adayları şehrimizde siz gösterdiniz. Karkamış ilçesinde açıkladığınız aday çekildi. Hani şehrimizden belki haberiniz yoktur diye bildirmek istedim. Buğra Kavuncu,  kalite hiç bir zaman tesadüf değildir değil mi?’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: AYHAN DUMAN