İYİ Parti'de Olağanüstü Kurultay için Geri Sayım: Delegeler 27 Nisan'da Sandık Başında.

İYİ Parti'de olağanüstü kurultay için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Takvimler 27 Nisan'ı gösterdiğinde delegeler, yeni genel başkanlarını belirlemek üzere sandık başına gidecek. Şu anda ise 5 aday bu önemli göreve talip oldu.

Musavat Dervişioğlu: "İYİ Parti Gemisini Limana Götürmeye Talibim"

E5301De7 8B3C 4A50 Beae B2Ee61D1D7E4

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Musavat Dervişioğlu, kulislerde konuşulan "abi formülü"ne atıfta bulunarak adaylık sürecine dair önemli bir açıklamada bulundu. Dervişioğlu, "Hani diyorlar ya bi abi formülü... İYİ Parti gemisini limana götürmeye de talibim" diyerek iki göreve de hazır olduğunu duyurdu.

C9F12510 5C46 4D63 8440 72C3E4A40E60

"Abi Formülü" Nedir?

"Abi Formülü" ile amaç, partiyi toparlamak ve dağılmayı önlemektir. Bu süreçte partiye yeni bir yönelim kazandırmak ve kongreye sağlam bir şekilde hazırlanmak hedeflenir. İYİ Parti kulislerinde ise son dönemde "Cihan Abi formülü" de sıkça konuşulmaya başlandı.

Son dakika... Ak parti de bir il başkanı daha istifa etti Son dakika... Ak parti de bir il başkanı daha istifa etti

İYİ Partili kaynaklar, Cihan Paçacı'nın olağanüstü kongre sürecinden olağan kongre dönemine kadar parti içinde "abilik" yaparak, partiden uzaklaşmış olan üyeleri yeniden kazanmanın mümkün olabileceğini ifade ediyor.

219212B6 De76 4B15 81Fb Cbc206Dd091E

Cihan Paçacı: "Sessizim, Ama Hazırım"

İYİ Parti'de adaylık için daha genç isimlerin de bulunduğu belirtiliyor. Kürşad Zorlu, Buğra Kavuncu ve Uğur Poyraz'ın isimleri ön plana çıkıyor. Ancak, henüz hiçbiri adaylık başvurusunu gerçekleştirmemiş durumda. Gerekçeleri ise olağanüstü kongre sürecinin kısa olması ve kendilerini delegeye yeterince tanıtacak zamanın bulunmaması.