Ateş'in yayımladığı mesajda şu ifadeler yer aldı: "Kıymetli basın mensupları ve kamuoyu,

Kazanmak mutlak bir zafer. Kaybetmek bir son olsaydı, bugün kalbimizde yaşattığımız Hz. Hüseyin değil Yezid olurdu!

29 Haziran 2024 tarihi itibarıyla zorlu yolculuğumuz bizim için de sona ermiş, bir kez daha emek ve iman kişisel egolara kurban edilmiştir. Bugüne kadar bizlerle beraber bu çileli yolu yürüyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ülke gündeminin yoğun olduğu bu süreçte basın açıklaması yapmayı planlamamıştım. İstifamızı sessiz sedasız yaparak yol arkadaşlarımın emeklerinin hatrına yeni yol haritam üzerinde çalışacaktım. Ancak İYİ Parti Gaziantep Milletvekili M. Mustafa Gürban'a yakın bir basın mensubuna yaptırdığı haber sonrasında doğan cevap hakkımı kullanmak istedim. Yapılan açıklamada yerel seçimlerde Şehitkamil'deki başarısızlığın faturasının bana kesildiği belirtilmiş.

Ancak 11 ilin yerel yönetimlerden sorumlu bölge koordinatörü şahsınızdı ve Gaziantep'te tüm ilçelerde adayları siz belirlediniz. Büyükşehirde ve ilçelerde başarılı olamadık. Oysaki biz, size kendi adayımız var dememize rağmen YRP'den istifa etmiş ilçe başkanını aday ettiniz. Bu yetmedi, mücadele etmemize rağmen meclis üyeliği listesine de müdahil olamadık. Getirdiğiniz adaya yazdırdınız. Şimdi tüm kamuoyu önünde soruyorum, başarısız kim?

Diğer ilçelerde de başka partilerden aday olamayan kişileri partimizden aday ederek ve ilçe başkanlarımızı müdahil ettirmeyerek partinin dibe vurmasının sorumlusu kim veya kimlerdir?

Önceki dönem il başkanımız Mehmet Başaran'ın istifasından bu güne kadar gerek il başkanı gerekse şahsınız tarafından seçim sürecinde uğradığımız itibarsızlaştırmaya, linç ve manipülasyona rağmen partimize zarar vermemek adına inandığımız yolda yılmadan, bıkmadan, ailemizden ve işimizden feragat ederek davamıza hizmet ettik. Kurultayda Sayın Koray Aydın Bakanımıza destek verdik ve Sayın Bakanın istifasından sonra daha önceden kararlaştırılan ve görevden alındığım günün akşamında yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısında istifa etme ihtimalimiz olduğunu genel merkeze bildirerek görevden alındık. Aynı saatlerde devir teslimi yapmadan İl Başkanı Şerif Başkülekçi tarafından ilçe binamızın kapı kilitleri değiştirildi.

Sizler için zafer olduğunu düşündüğünüz bu durum, bir çok ilçe ve kendi Yönetim Kurulu kurulmamış İl Başkanlığı'nın, Yönetim Kurulu Mahalle Teşkilatları hâlen var olan birbirinden kıymetli yöneticileri ve İlçe Başkanıyla her şeye rağmen yerel seçimler öncesi ve sonrası sahada olan Şehitkamil İlçe Başkanlığı'nın bilinçsizce görevden alınması ve partinin yıpratılmasıdır.

HÜDA PAR’lı Göçer’e önemli görev HÜDA PAR’lı Göçer’e önemli görev

Gelinen noktada onurumuza, emeğimize yapılan hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sebeple şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber İYİ Parti üyeliğimizi üzülerek sonlandırıyoruz. Siyaset biter dostluklar ebedidir. Allah'a ısmarladık İYİ Parti.

Nazlı Ateş

Önceki Dönem Şehitkamil İlçe Başkanı"

Kaynak: HABER MERKEZİ