Görevden alınan Şehitkamil İlçe Başkanı Nazlı Ateş, yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Görevden alınma kararının perde arkasını anlatan Ateş, yayımladığı mesajda bu süreçte yaşadıklarını detaylı bir şekilde paylaştı.

Cevap Hakkımı Kullanmak İstedim

Sözlerine “Kazanmak mutlak bir zafer. Kaybetmek bir son olsaydı, bugün kalbimizde yaşattığımız Hz. Hüseyin değil Yezid olurdu” diyerek başlayan Ateş, “29 Haziran 2024 tarihi itibarıyla zorlu yolculuğumuz bizim için de sona ermiş, bir kez daha emek ve iman kişisel egolara kurban edilmiştir. Bugüne kadar bizlerle beraber bu çileli yolu yürüyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülke gündeminin yoğun olduğu bu süreçte basın açıklaması yapmayı planlamamıştım. İstifamızı sessiz sedasız yaparak yol arkadaşlarımın emeklerinin hatırına yeni yol haritam üzerinde çalışacaktım. Ancak İYİ Parti Gaziantep Milletvekili M. Mustafa Gürban'a yakın bir basın mensubuna yaptırdığı haber sonrasında doğan cevap hakkımı kullanmak istedim” dedi.

Fatura Ateş’e Kesildi

Ateş, yerel seçimlerde Şehitkamil'deki başarısızlığın faturasının kendisine kesildiği vurgulayarak, “Ancak 11 ilin yerel yönetimlerden sorumlu bölge koordinatörü şahsınızdı ve Gaziantep'te tüm ilçelerde adayları siz belirlediniz. Büyükşehirde ve ilçelerde başarılı olamadık. Oysaki biz, size kendi adayımız var dememize rağmen YRP'den istifa etmiş ilçe başkanını aday ettiniz. Bu yetmedi, mücadele etmemize rağmen meclis üyeliği listesine de müdahil olamadık. Getirdiğiniz adaya yazdırdınız. Şimdi tüm kamuoyu önünde soruyorum, başarısız kim? Diğer ilçelerde de başka partilerden aday olamayan kişileri partimizden aday ederek ve ilçe başkanlarımızı müdahil ettirmeyerek partinin dibe vurmasının sorumlusu kim veya kimlerdir?” şeklinde konuştu.

Gaziantep’te bugün hava nasıl olacak? Gaziantep’te bugün hava nasıl olacak?

Kapı Kilitleri Değiştirildi

Ateş, sözlerine şöyle devam etti:

Önceki dönem il başkanımız Mehmet Başaran'ın istifasından bugüne kadar gerek il başkanı gerekse şahsınız tarafından seçim sürecinde uğradığımız itibarsızlaştırmaya, linç ve manipülasyona rağmen partimize zarar vermemek adına inandığımız yolda yılmadan, bıkmadan, ailemizden ve işimizden feragat ederek davamıza hizmet ettik. Kurultayda Sayın Koray Aydın Bakanımıza destek verdik ve Sayın Bakanın istifasından sonra daha önceden kararlaştırılan ve görevden alındığım günün akşamında yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısında istifa etme ihtimalimiz olduğunu genel merkeze bildirerek görevden alındık. Aynı saatlerde devir teslimi yapmadan İl Başkanı Şerif Başkülekçi tarafından ilçe binamızın kapı kilitleri değiştirildi. Sizler için zafer olduğunu düşündüğünüz bu durum, birçok ilçe ve kendi Yönetim Kurulu kurulmamış İl Başkanlığı'nın, Yönetim Kurulu Mahalle Teşkilatları hâlen var olan birbirinden kıymetli yöneticileri ve İlçe Başkanıyla her şeye rağmen yerel seçimler öncesi ve sonrası sahada olan Şehitkamil İlçe Başkanlığı'nın bilinçsizce görevden alınması ve partinin yıpratılmasıdır.”

Onuruna ve emeğine yapılan hakareti kabul etmesinin mümkün olmadığını söyleyen Ateş, “Bu sebeple şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber İyi Parti üyeliğimizi üzülerek sonlandırıyoruz. Siyaset biter dostluklar ebedidir. Allah'a ısmarladık İyi Parti” ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

Kaynak: Fatma Gültekin