İşçilerin emeği ve alın terinin hiçbir siyasi veya idari kararın kurbanı olmaması gerektiğini belirten Usal, sendika olarak işten çıkarılan işçilerin yanında olduklarını ifade etti.

Şırnak Cizre Işten Çıkarılan Belediye Personeli Çadır Nöbeti Başlattı

Hukuki Yollara Başvuracaklar

Bu haksızlığa karşı hukuki tüm yollara başvuracaklarını ifade eden Usal, şöyle konuştu: "DEM Parti'li Belediye Başkanı ile görüşme talebimiz her seferinde olumsuz sonuçlandı. Onların haklarını sonuna kadar savunacağız. İşçilerimizin görevlerine iade edilmeleri için tüm yasal ve demokratik haklarımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Şırnak Cizre Hak Iş

Bu anlamda belediye yönetiminden beklentimiz, bu haksız karardan bir an önce geri adım atarak işçilerimizin işlerine iade edilmesidir. Çıkarılan işçi sayısı 34'e yükseldi. Biz de burada çadır kurma kararı aldık. İş kıyımlarını durdurana kadar arkadaşlarımızla eylemlerimize devam edeceğiz. En önemlisi işten çıkarılan arkadaşlarımızın işe dönmelerini sağlamak. İşçinin iradesini hiçe saydılar ve işçi kıyımlarına devam ediyorlar. Onlar bunları yapmaya devam ettiği sürece biz de burada arkadaşlarımızla direnmeye devam edeceğiz."

Haluk Levent: “Tüm Siyasi Partilere Çağrımdır”! Haluk Levent: “Tüm Siyasi Partilere Çağrımdır”!

Şırnak'ta Işten Çıkarılan Belediye Personelleri

İşten çıkarılan işçilerden Viyan Ölmez, mobbing ve baskılara maruz kaldıklarını savunarak, 7 yıldır çalıştığı belediyeden çıkarıldığını belirtti. Ölmez, "İşe iademiz gerçekleşene kadar davamızdan vazgeçmeyeceğiz ve son ana kadar mücadelemize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Işten Çıkarılan Belediye Personelleri Çadır Nöbeti Başlattı

Funda Sağın ise bir ay içerisinde nedensiz bir şekilde iki defa görev yerinin değiştirildiğini, buna rağmen işini yapmaya devam ettiğini anlattı. Sağın, "Belediye Başkanı'nın görevlendirdiği belediye encümenleri tarafından mobbinge maruz kalıyorduk. En sonunda bizi haksız yere çıkardılar. Pes etmeyeceğiz, hakkımızı arayacağız. Sonuna kadar da mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Cizre Belediyesi Işten Çıkarılan Belediye Personelleri Çadır Nöbeti Başlattı

Destek Ziyaretleri

İşçilere, Öz-Sağlık İş Sendikası Şırnak Şube Başkanı Murat Yardımcı, Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, Osmanlı Ülkü Hareketleri Federasyonu Şırnak İl Başkanı Ahmet Atak ve vatandaşlar destek ziyaretinde bulundu.

Editör: Muharrem Türkoğlu