İşte En Doğal Kolajen

Gaziantep Üniversitesi’nde ‘açık hava sinema’ keyfi Gaziantep Üniversitesi’nde ‘açık hava sinema’ keyfi

Cilt sağlığını korumak ve gençleştirmek için kolajen, son yılların en popüler destekçisi haline geldi. Birçok kişi evde kolajen nasıl yapılır? sorusuna yanıt arıyor

Kolajen, vücutta en bol bulunan proteine verilen isimdir ve yaygın olarak deri, kaslar, kemikler ile tendonlarda bulunur. Kolajen vücudu bir arada tutar ve vücudun diğer organları taşıyabilmesi için olanak sağlar. Hem bağışıklığı güçlendirmek hem de daha genç kalmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan kolajen en çok merak edilen ürünler arasında. Uzmanlar dışarıdan ek takviye olarak alınan kolajenlerin doğal olmasının önemine vurgu yaparken evde yapılan kolajen maskelerinin cilt sağlığını destekleyebileceğini belirtiyorlar.

Kolajenin faydaları nelerdir?

Cilt yaşlanmasını geciktirir

Bağışıklığı güçlendirir

Cildin elastik yapısını güçlendirir

Saç dökülmesini azaltır

Cilt özelliklerini iyileştirir

Kemik yapısını güçlendirir

Yara ve iltihabı azaltır

 Pahalı kozmetik ürünler yerine evde doğal yöntemlerle kolajen üretebilirsiniz. İşte evde doğal kolajen tarifi: 

Etli kemikleri tencere içerisine alın. Suyunu ekleyin. Ocağı mum alevi kadar kısık olacak şekilde ayarlayın ve etleri 8 saat pişirin. Pişen kemikle eti birbirinden ayırarak kemik ve iliği bir tencerede tekrar mum alevi kadar kısık ateşte 18 saat tekrar kaynatın. Hazırladığınız kemik suyunu buzlukta 3-4 ay muhafaza edebilirsiniz.