2008'de izleyen herkesi duygulandıran "Issız Adam" filminin unutulmaz karakteri Alper'i canlandıran Cemal Hünal, evlilik kararıyla gündemde.

Geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda, "Issız Adam" filmindeki rolünün seyirciler üzerinde derin bir etki bıraktığını ifade eden Cemal Hünal, "Benim yüzümden bir sürü evlenip boşanmış insan var; ben ise 20 senedir aynı kadınla beraberim" şeklinde konuşmuştu.

Ancak SABAH'tan Bülent Cankurt'un haberine göre, uzun yıllar süren flört döneminden sonra 2011'de nikah masasına oturan Cemal Hünal ile kendi mücevher markası olan tasarımcı eşi Lale Cangal, tek celsede evliliklerini sonlandırdı.

CEMAL HÜNAL KİMDİR?

İstanbul'da 2 Ekim 1976'da dünyaya gelen Cemal Hünal, Fransız Lisesi'nde eğitim aldıktan sonra uluslararası alanda disiplin ve tasarım eğitimi alarak oyunculuk kariyerine adım attı. Los Angeles ve Londra'da aldığı tiyatro ve sinema eğitimleri sayesinde çeşitli kısa filmlerde rol alma şansı elde etti. Türkiye'ye döndüğünde, "Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam" dizisindeki etkileyici performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Uluslararası deneyimleri ve başarılı kariyeriyle sinema dünyasında önemli bir konum edinen Hünal, izleyicilerin beğenisini kazandı.

İşte Survivor 2024'ün Tam Kadrosu! Yarışmacılar Kimler? Mavi Takım/Kırmızı Takımda Kimler Var? İşte Survivor 2024'ün Tam Kadrosu! Yarışmacılar Kimler? Mavi Takım/Kırmızı Takımda Kimler Var?

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden biri olan Cemal Hünal, sadece oyunculuk yeteneğiyle değil aynı zamanda uluslararası alanda elde ettiği başarılarla da dikkat çekiyor. 2 Ekim 1976'da İstanbul'da doğan Hünal, eğitim hayatına Saint Benoit Fransız Lisesi'nde başladı. Daha sonra İskoçya'daki Gordonstoun International Summer School'a gönderilmiş olsa da disiplin sorunları nedeniyle bu süreçten ayrıldı. Tasarım eğitimi almak üzere Londra'ya gitti ve oyunculuk kariyerine odaklanmak amacıyla eğitim aldığı Los Angeles ve Londra'da önemli deneyimler kazandı.

Editör: Fatma Gültekin