İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama, öğrenci ve velileri heyecanlandırıyor. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte öğrencilerin ve ailelerin merakı artıyor. Farklı sınıf seviyelerinden birçok öğrenci, sınav yerlerini öğrenmek için bekliyor. Henüz nerede sınava girecekleri konusunda bilgi sahibi değiller.

Geçen yıl yapılan sınavın tatil sonrası taze bilgilerin unutulmasıyla sorunlu olduğu gözlemlenmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı kararla 2023 - 2024 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, okullar kapanmadan gerçekleştirilecek. Bu, öğrencilerin yaz tatilinde sınav için ekstra çalışma yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

21 Nisan 2024 Pazar günü saat 10.00'da gerçekleşecek sınavda öğrencilere belirlenen soru sayıları ve sınav süreleri önceden duyuruldu. Ancak öğrencilerin sınava girecekleri yerler hala belirsiz. Sınav öncesi heyecan dolu bekleyiş devam ediyor.

GAÜN’de önemli seminer GAÜN’de önemli seminer

İOKBS BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARILIR?

İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden çıkarılabilir. Burada "Sınavlar" veya benzeri bir menü seçeneği altında "Giriş Belgeleri" ya da "Sınav Belgeleri" bölümüne girilerek, sınavın adı ve tarihine göre ilgili seçenekler bulunabilir. Ardından, öğrenci TC Kimlik Numarası veya diğer gerekli bilgileri girerek giriş belgesini alabilir.

İOKBS BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

İOKBS bursluluk sınavı giriş belgesiyle ilgili olarak sınav kılavuzunda belirtilen bilgiye göre, belgenin sınavdan 7 gün önce www.meb.gov.tr adresinden alınabileceği ifade ediliyor.

Öğrencilerin fotoğraflı sınav giriş belgesi ile birlikte sınava girecekleri yerleri 15 Nisan 2024 Pazartesi gününe kadar, en geç 16 Nisan 2024 Salı gününe kadar alabileceklerini tahmin ediliyor.