Olayın gece saatlerinde gerçekleşmesi, herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın önüne geçti.

Gece Saatlerinde Meydana Gelen Patlama Faciayı Önledi.

E25Da158 Db39 4A9B A25E 698A0C9C2548

Dün gece yaşanan patlama, Gaziantep'teki ilkokulda potansiyel bir faciayı engelledi. Patlamanın gaz sızıntısından kaynaklandığı anlaşıldı ve gece saatlerinde gerçekleşmesi, herhangi bir can kaybı veya yaralanmayı önledi.

Okullardaki Can ve Mal Güvenliği Tedbirleri Gündemde

Bu olay, kentteki okulların can ve mal güvenliği tedbirlerini yeniden gözden geçirme ihtiyacını gündeme getirdi. Gaziantep Milli Eğitim'e, tedbirlerin neden yetersiz olduğu konusunda eleştiriler yükseldi.

9651A30D 3841 4Be1 9Cb2 F36B3B9Ba0A2

Veliler Tedirgin: Sorumlular Hesap Vermeli

Olayın ardından veliler, yetkililerin sorumluluklarını yerine getirerek gerekli incelemeleri yapmalarını talep ediyor. Şans eseri çocukların okulda olmadığı saatte yaşanan patlamaya ilişkin endişelerini dile getiren veliler, "Bu patlama Allah'tan gece meydana geldi. Ancak bu olayın sorumluları, bir zarar oluşmadan hesap vermeli" diyor.

Gaziantep yolunda feci trafik kazası; 1'i ağır 2 yaralı Gaziantep yolunda feci trafik kazası; 1'i ağır 2 yaralı

Güvenlik Denetimleri Artırılmalı

Veliler, okullarda güvenlik denetimlerinin artırılmasını ve çocukların sağlığının her şeyden önce gelmesi gerektiğini vurguluyor. "Gündüz olay gerçekleşmiş olsaydı ne olurdu? Öğrenci sayısı yüzlerce, hatta binin üzerinde olan bu okullarda daha dikkatli olunmalı. Denetimler artırılmalı ve her türlü tehlike önlenebilmeli" şeklinde konuşuyorlar.