Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polisevi Şubesine yapılacak. Alımlar için KPSS puan şartının aranmayacağı belirtildi ve başvuruların 10 Mayıs saat 23.59’a kadar devam edeceği duyuruldu.

Başvuru Açıklamaları

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için yapılan açıklamada şu detaylar verildi:

  • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçerler. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
  • Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

Alım Detayları

Polisevi bünyesine yapılacak personel alımında iki meslek için alımlar yapılacak:

  1. Garson Personel Alımı: Alımların ilkinin garson mesleği için yapılacağı açıklandı. Konaklama ve servis imkanının olmadığı personel alımında ücretin asgari ücret olduğu belirtildi. KPSS puanı aranmayacak ve en az ilkokul mezunu en fazla lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek.

  2. Temizlik Personeli Alımı: Alımlardan bir diğerinin ise temizlik kadrosu için olacağı açıklandı. Temizlik görevlisi personel alımında da KPSS puanı aranmayacak ve ücretin aynı şekilde asgari ücret olduğu duyuruldu. Konaklama ve servis imkanının olmadığı belirtildi ve en az ilkokul, en fazla lisans mezunu adaylar başvurabilecekler.

Noter Kura Çekimi

15 Mayıs tarihinde Tekirdağ Polisevi Müdürlüğü’nde noter kura çekiminin yapılacağı duyuruldu. Bu çekimle ilgili detaylar ilgili adaylara bildirilecek.

Türkiye'de her 4 kişiden 3'ü ekonomiden şikayetçi! Türkiye'de her 4 kişiden 3'ü ekonomiden şikayetçi!