Akaryakıt tankeri ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2'si ağır 3 yaralı Akaryakıt tankeri ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2'si ağır 3 yaralı

Bakan Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatili süresince gerçekleştirilen trafik denetimleri ve meydana gelen kazalarla ilgili bir açıklama yaptı. Bayram boyunca 3 milyon 642 bin 538 aracın denetlendiğini ve 6 bin 350 kaza meydana geldiğini belirtti. Kazalarda 75 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 bin 810 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Düzce'deki Selektör İşlemleri İptal Edildi.

68B045F6 36D5 48C2 Bea3 E8614D2D49F2

Bakan Yerlikaya, Düzce'de 14 sürücüye karşı yönden gelen araç kullanıcılarını selektörle uyardıkları gerekçesiyle kesilen cezaların iptal edildiğini duyurdu. İncelemeler sonucunda emniyet genel müdürüyle birlikte verilen talimatla selektör işlemlerinin tamamının iptal edildiğini belirtti.

Aşırı Hız İçin Radar Kontrolleri Artırılacak

Bakan Yerlikaya, vatandaşlara aşırı hızdan korunmaları için yapılan radar kontrollerinin artırılacağını ve aşırı hız yapanlara karşı selektör yapmaya devam edilmesi gerektiğini ifade etti. Bu konuda vatandaşlardan destek isteyerek, trafik güvenliğine daha fazla katkı sunmalarını istedi.