Necip Fazıl Kısa Kürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma etkinliğinde, Palandöken Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu sahne aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde, Türk Musikisi Topluluğu İbrahim Erkal'ın unutulmaz eserlerini seslendirdi. "Sıra Bende/Aklımdasın", "Unutmayacağım", "Gönlünüze Talibim", "Sevme", "Yalnızım", "Erzurum'a Gel", "Ömrüm" ve "Canısı" gibi Erkal'ın sevilen şarkıları, duygusal bir atmosferde izleyicilerle buluştu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Erzurum’umuzun yiğit evladı, Medar-ı İftiharımız, övünç kaynağımız, türkülere can katarak gönüllerimizde taht kuran değerli sanatçımız İbrahim Erkal'ı vefatının sene-i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad, makamı cennet olsun. dedi.

Türk Musikisi Topluluğunun seslendirdiği Erkal'ın şarkılarına katılımcılar da büyük bir ilgi gösterdi ve coşkuyla eşlik etti. Bu anlamlı etkinlik, İbrahim Erkal'ın müzik mirasının yaşatılmasına ve sevenleri tarafından unutulmamasına önemli bir katkı sağladı.

Fatih Sultan Mehmet'in tılsımlı madalyonu ne anlama geliyor? Fatih Sultan Mehmet'in tılsımlı madalyonu ne anlama geliyor?