Son bir haftadır önemli şanssızlıklar yaşayan Gaziantep FK'da geçen Cumartesi günü Nicolas N'Koulou'nun kardeşinin ölüm haberi kırmızı-siyahlıları derinden sarsıldı. Gaziantep FK'nın savunma oyuncusu Nicolas N'Koulou'nun 30 yaşındaki kardeşinin tedavi gördüğü hastanede bu sabaha karşı hayatını kaybetti.  Yaklaşık 1 ay önce Nicolas'ı ziyaret nederniyle şehrimize gezmeye gelen ve 15 gün önce Akciğerinde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hastanede tedavi gören kardeş Mbarga Francis, Cuma günü gece acil bir şekilde ameliyata alındığı ve Cumartesi  sabah saatlerinde vefat etti. O sıralarda tesiste olan ve sabahın erken saatlerinde haberi alan Gaziantep FK'nın savunma oyuncusu kardeşinin vefat haberi sonrası büyük üzüntü yaşarken haberi alan takım arkadaşları ise bu olayın şaşkınlığını üzerlerinden atamadı.

MAÇ NEDENİYLE GİTMEKTEN VAZGEÇTİ

 Kardeşinin şok vefat haberiyle yıkılan N'Koulou'nun kardeşinin cenazesi ve defin işleri nedeniyle ülkesine gitmeye karar verdi ancak daha sonra takım arkadaşlarını zorlu Adana Demirspor karşısında yalnız bırakmak isteyen Kamerunlu oyuncu gitmekten vazgeçti. Dün oynanan maçın ardından hemen ülkesine giden Nicolas, bugün kardeşinin cenazesine katılarak son yolculuğuna uğurlayacak.

Galip ama bu yolda mağlup 91-82 Galip ama bu yolda mağlup 91-82

KULÜP AÇIKLAMA YAPTI

Cumartesi günü ilk kez sadece gazetemizin duyurduğu bu üzücü haber Gaziantep'te büyük üzüntü yaratırken daha sonra ise kulüp resmi sayfasından vefat haberini duyurdu. İşte kulüpten yapılan açıklama; "Gaziantep Futbol Kulübümüzün başarılı futbolcusu Nicolas N’koulou’nun kardeşi Mbarga Francis’in vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Gaziantep Futbol Kulübümüzün başarılı futbolcusu Nicolas N’koulou’nun kardeşi Mbarga Francis’in vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Vefat haberinin ardından oyuncumuz Nicolas N’koulou’ya kulübümüzce izin verilmiş olmasına rağmen, oyuncumuz büyük bir karakter örneği sergileyerek böylesi bir karşılaşmada takımını yalnız bırakmak istemediğini ifade etmiştir. Defin ve cenaze işlemleri için Nicolas N’Koulou pazartesi günü ülkesi Kamerun’a gidecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, başta futbolcumuz Nicolas N’Koulou olmak üzere kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz" denildi.