Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri geçtiğimiz hafta geniş çaplı denetimlerde bulundu. Trafikte yapılan denetimlerde ekipler 684 ticari araç, 776 yük taşımacılığı yapan araç ve 257 servis aracı olmak üzere toplam 19 bin 297 araç denetlendi. EDS üzerinden tespit edilen 3 bin 789 sürücüye ve araç plakasına çeşitli ihlallerden cezai işlem uygulandı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde;  1.485 sürücüye ve araç plakasına hız ihlali yapmaktan, 1.298 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten, 795 sürücüye ve araç plakasına kırmızı ışık ihlali yapmaktan, 259 sürücüye ve araç plakasına seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 233 sürücüye ve araç plakasına trafik işaret ve levhalarına uymamaktan, 119 sürücüye sürücü belgesiz araç kullanmaktan, 94 sürücüye emniyet kemeri takmamaktan, 84 motosiklet sürücüsüne koruyucu başlık takmamaktan, 34 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 33 sürücüye yüksek sesli müzik dinleyerek çevreyi rahatsız etmekten, 15 sürücüye abartı egzozlu araç kullanmaktan, 5 sürücüye alkolmetre cihazına üflemeyi reddetmekten, 4 sürücüye drift yaparak araç kullanmaktan, 588 sürücü ve araç plakasına da diğer ilgili trafik ihlallerinden dolayı cezai işlem ve trafikten men kararı verildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne ekipleri çalışmanın sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Çalışmalar sonucu 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun çeşitli maddelerini ihlal ettiği tespit edilen toplam 5 bin 46 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulanırken 372 araç trafikten men edildi.

Editör: Haber Merkezi