Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci, Altunkaya Şirketler Grubu'na bağlı Oğuzeli ilçesinde bulunan modern hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
Altunkaya Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ve beraberindekileri tesisleri gezdirerek, teknik bilgiler verdi ve yapılan üretimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.


Altunkaya, "Burada 11 bin 200 baş hayvan kapasiteli besi çiftliğimizde hem et hem de süt ağırlıklı hayvancılık yapıyoruz. Ahırlarımız sektördeki en teknolojik yatırımlar olup, ülkemizde hayvancılığın yeniden gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin, Altunkaya Şirketler Grubu'na bağlı hayvancılık tesislerini ziyaretine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MAREV Başkanı Abdulkerim Arslan'ın yanı sıra çok sayıda bürokrat katıldı.

Altunkaya Şirketler Grubu'nun modern tesislerinde incelemelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı KİRİŞCİ, tesislere hayran kaldı. Kirişci, tesisleri son derece "Hijyenik ve teknolojik" bulurken, "İnanılmaz ve muhteşem" gibi ifadeler kullandı.


ALTUNKAYA Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya'yı kutlayan Bakan Kirişci, "Ülkemiz hayvancılığı açısından örnek bir tesiste incelemelerde bulunmanın mutluluğunu yaşadım. Böylesine gerek teknolojik gerekse de işletmecilik anlayışı olmak üzere her anlamda kusursuz bir tesisi ülkemiz hayvancılığına kazandıran Mahsum Altunkaya'yı kutluyorum. Bakanlık olarak böyle modern yatırımları çok önemsiyoruz. Bakanlığımız ve yatırımcılarımız el ele vererek ülkemiz tarımını, hayvancılığını yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz" şeklinde açıklamada bulundu. 

Editör: Haber Merkezi