Ünlü sanatçı Güzide Kasacı, 27 Kasım'da tedavi görmek üzere kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kızı Canan Alhas, annesinin bu sabah vefat ettiğini açıkladı. Kasacı'nın ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Güzide Kasacı kimdir?

Bir dönem "Bayan Kahkaha" lakabıyla anılan Güzide Kasacı, 1929 yılında İstanbul'da doğdu. Fatih Kız Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra, 1951 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı'na kaydoldu ve buradan üç yıl içinde mezun oldu. Münir Nurettin Selçuk, Refik Fersan ve Yesari Asım Arsoy gibi önemli isimlerden ders aldı. Sanatçı, 1960'tan itibaren solo albümler çıkardı ve sesiyle büyük beğeni topladı.

Güzide Kasacı'nın eserleri

Çocuklar tatilde yaz spor okuluna gidiyorlar Çocuklar tatilde yaz spor okuluna gidiyorlar

Kasacı'nın seslendirdiği eserler arasında "Seni Andım Yine", "Suçlusun Bunda Sen de", "Unutmak İstesem O Hatırayı", "Ah Şu Gönlümüz", "Bir Şeyler Var Aramızda", "Unut Sevme Beni" gibi birçok sevilen parça bulunuyor.

Güzide Kasacı neden öldü?

"Bayan Kahkaha" olarak tanınan usta sanatçı Güzide Kasacı, 94 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Kasacı'nın vefatı, sanat dünyasında derin bir üzüntüye neden oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ