Hint Yağı: Hint yağı, kirpik köklerini besleyen ve sağlıklı uzamalarını destekleyen birçok besleyici yağ asidi içerir. Aynı zamanda E vitamini gibi antioksidanlar içerir, bu da kirpikleri serbest radikallere karşı korur. Hint yağı ayrıca kirpikleri nemlendirir ve yumuşatır, böylece kırılma ve dökülmeyi önler.

Dermatolog Dr. Haberman'a göre, Hint yağı, kirpikleri kalınlaştırır ve parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca kirpik kırılmasını önler, böylece daha sağlıklı uzama sağlar. Ancak hızlı sonuç istiyorsanız, kirpik uzatıcı maskaralar ve takma kirpikler de kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı: Zeytinyağı, oleik asit, linoleik asit ve palmitik asit gibi yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağlar, kirpikleri besler, cildi yumuşatır ve anti-enflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu sayede kirpikler güçlenir ve sağlıklı uzar.

Dermatolog Dr. Dendy Engelman, kirpiklerin saç kıllarından daha kalın olduğunu ve daha yavaş uzadığını belirtiyor. Zeytinyağı, kirpikleri nemlendirir ve göz kapaklarını nemlendirerek bakterileri uzak tutar.

Argan Yağı: Argan yağı, E vitamini, antioksidanlar ve yağ asitleri bakımından zengindir. Bu özellikleri sayesinde kirpikleri uzatır ve güçlendirir.

Kayak sezonunu takım elbiseyle snowboard yaparak uğurladılar Kayak sezonunu takım elbiseyle snowboard yaparak uğurladılar

Badem Yağı: Badem yağı, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum gibi besleyici maddeler içerir. Bu özellikleri ile kirpikleri nemlendirir, güçlendirir ve yaklaşık 6-8 hafta kullanımıyla gözle görülür bir fark sağlar.

Hindistancevizi Yağı: Hindistancevizi yağı, kirpikleri sağlıklı tutar ve kozmetik ürünlere ve şekillendirme araçlarına dayanıklı daha kalın ve dolgun kirpikler sağlar.

Biberiye Yağı: Biberiye yağı, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir ve saç büyümesini teşvik edebilir.Kapak2 2703202452Be5Dde

Editör: Muharrem Türkoğlu