Adana Demir Karagümrük (4 Mart) maçı şifresiz mi, hangi kanalda, Adana Demir Karagümrük maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? Adana Demir Karagümrük (4 Mart) maçı şifresiz mi, hangi kanalda, Adana Demir Karagümrük maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir?

Gaziantep’te sağlık alanında sorunlar devam ediyor. Son dönemlerde artan grip ve üst solunum yolu hastalıkları nedeniyle başvuruların arttığı hastanelerde yoğunluk yaşanıyor. CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, sağlık alanında yaşanan sorunlara dikkat çekti.

SAĞLIKTA ŞİKAYETLER VAR

Gaziantep sağlığını gündeme taşıyan Meriç, ‘’Türkiye'nin en geç hizmete açılan Gaziantep Şehir Hastanesi halen birçok sorun ile halkın gündeminde. Gaziantep'te ziyaret ettiğim her bölgede sağlık alanında şikayet var. Şehir hastanesi personeli çalışma koşullarından şikayetçi. Cihaz ve ekipman eksikliği nedeniyle eski görev yerlerine gitmek istiyor. ‘’

ACİL SERVİSLERDE NEDEN ÜCRET ALINIYOR?

Sağlıkta kuyrukların bitmediğini söyleyen Meriç, ‘’Halk dijital kuyruklarda sıra bekliyor.  Eczanelerde ilaç bulunmuyor. Özel hastanelerde alınan ücretler arasında neden farklılık var. Acil servislerde hangi kalem üzerinden ücret alınıyor?’’

CİHAZLAR NEREDE?

Meriç, yıkılan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki cihazların akıbetini de gündeme taşıdı. Meriç, ‘’Öte yandan depremde hasar gördükten sonra kontrollü bir şekilde yıkılan Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi ile alakalı ciddi iddialar duyuyoruz. Bu hastanedeki cihaz ve ekipmanlar nerede? Cihaz ve ekipmanların Şehir Hastanesine taşındığı iddia ediliyor. Diğer devlet hastanelerinden Şehir Hastanesi cihaz ve ekipman verildi mi? Gaziantep İl Sağlık Müdürü'nün kamuoyunu aydınlatmasını önemle rica ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: CEYDA ÖNER