Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi AŞ, halka arz taleplerini hangi tarihlerde kabul edecek? Kaç lot verecek? İşte detaylar...

HALKA ARZI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Odatv'nin güncel haberine göre, Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi AŞ, 13 - 15 Mart tarihlerinde halka arz taleplerini toplayacak. Şirketin hisseleri, hisse başına 30 lira fiyatla ve 1 lira nominal değerle halka arz edilecek. Talep toplama döneminde 2 milyon kişinin katılması halinde 14 lot, 3 milyon kişi katılırsa 9 lot halka arz edilmesi bekleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu, şirketin 30 liradan halka arz başvurusunu onayladı. Hisselerin tamamının satılması durumunda, şirketin halka açıklık oranı %40 olacak ve halka arz büyüklüğü yaklaşık 1.33 milyar TL, yani 42 milyon dolar olacak.

ODINE HER BAŞVURU SAHİBİNE KAÇ LOT VERECEK?

Talep toplama döneminde 2 milyon kişi başvurursa, her bir kişiye 14 Lot tahsis edilecek ve bu, 420 lira tutarında olacak. Eğer başvuru sayısı 2 milyon 500 bin kişiye ulaşırsa, her bir kişiye 11 Lot verilecek ve bu, 330 lira değerinde olacak.

Gübrelerin Dağıtım, Lisans Ve Tescil Belgelerine İlişkin Esaslar Düzenlendi Gübrelerin Dağıtım, Lisans Ve Tescil Belgelerine İlişkin Esaslar Düzenlendi

Başvuru sayısı 3 milyon kişiye ulaşırsa, her bir kişiye 9 Lot tahsis edilecek ve bu, 270 lira tutarında olacak. Eğer başvuru sayısı 3 milyon 500 bin kişiye yükselirse, her bir kişiye 8 Lot verilecek ve bu, 240 lira değerinde olacak.

Başvuru sayısı 4 milyon kişiye çıkarsa, her bir kişiye 7 Lot tahsis edilecek ve bu, 210 lira tutarında olacak.

Editör: Tekin Albayram