Play-off müsabakaların tamamı Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Çolaklı Atatürk Stadı ve Ilıca Stadyumu'nda oynanacak ve Play-off müsabakaları sonrasında yarı final ve final maçları 3 Mayıs'ta başlayacak, 26 Mayıs'ta tamamlanacağı bildirildi.  Gelişim Ligleri finalleri kapsamında gerçekleşecek olan müsabakalar U19 Elit A, U17 Elit A ve U17 Elit B ligleri hariç tek maç eleme usulü ile oynanacak. Müsabakaların normal sürelerinin beraberlik ile sonuçlanması halinde uzatma oynanmaksızın direkt penaltı vuruşlarına gidilecek. Penaltı vuruşları sonucunda kazanan takım bir üst turda oynamaya hak kazanacaklar. 


 

Fenerbahçe'den "Mehmet Büyükekşi" İddiasına Yalanlama Fenerbahçe'den "Mehmet Büyükekşi" İddiasına Yalanlama

İlk 3 Takım Çıkacak


 

Final müsabakalarında U19 Elit A, U17 Elit A ve U17 Elit B liglerinde sezonlarını gruplarında 2.ve 3. sırada tamamlayan takımlar, diğer gruplardaki rakipleri ile (1. grup ikincisi - 2. grup üçüncüsü / 2. grup ikincisi - 1. grup üçüncüsü) oynayacak. Müsabakalar karşılıklı olarak takımların ev sahipliğinde oynanacak. Karşılıklı olarak takımların ev sahipliğinde gerçekleşecek olan müsabakalarda iki müsabaka sonucunda turu geçen takımın belli olmaması halinde, ikinci müsabaka sonucunda uzatma oynanmaksızın direkt penaltı vuruşlarına gidilecek. Penaltı vuruşları sonucunda kazanan takım yarı final oynamaya hak kazanacak. U19 Elit A-B ve U17 Elit A-B liglerinin usul ve esasları 2023-2024 Sezonu U19 ve U17 Gelişim Ligleri Statüsü'nde belirtildi. 


 

Normal Sezondaki Cezalar Devam Edecek


 

Gelişim Ligleri'nde sarı kart takibi yapılan liglerde, normal sezonda görülen sarı kartlar ve sarı kart nedeniyle cezalı duruma düşen futbolcu cezaları finallere aktarılmaz. Finallerde sarı kart takibi organizasyon içerisinde değerlendirilir. Normal sezonda AFDK kararı ile cezalı duruma düşen futbolcuların cezaları finallerde de devam edeceği bildirildi. Spor Servisi 

Editör: Barış Kaya