Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'dan Bebek Kütüphanesi Açılışı

Kırmızı Çarşamba Bayramı Kırmızı Çarşamba Bayramı
  • Gaziantep'teki Türkiye Yüzyılı Cumhuriyet Parkı'nda Açılan Bebek Kütüphanesi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Gaziantep'te Türkiye Yüzyılı Cumhuriyet Parkı içerisinde yer alan bebek kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

  • 0-5 Yaş Arası ve Anneler İçin Özel Tasarlanan Kütüphane: Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 0-5 yaş arası çocuklara ve annelere özel olarak tasarlanan kütüphanede bebeklerin özel günleri de kutlanabilecek.

  • Bakan Yardımcısının Görüşleri ve Hedefler: Açıklamada yer alan Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bebek kütüphanesinin Türkiye genelinde yaygınlaştırılmasını öngördüklerini belirtti. Gerçekleştirilen projenin Türkiye'de örnek olabileceğini vurgulayan Kıran, "Güçlü aile, güçlü toplum" ilkesi doğrultusunda aile kurumunu güçlendirmeye yönelik her adımın kıymetli olduğunu ifade etti.

  • Gaziantep Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanından Teşekkürler: Gaziantep Valisi Kemal Çeber, kentte bebeklerden yaşlılara kadar birçok hizmetin verildiğini belirtirken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise kütüphanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Şahin, çocuklara eğitime daha erken yaşlarda başlanması gerektiğini vurgulayarak, bebek kütüphanesinin çocukların mutluluğunu ve bilinçlenmesini sağlayacağını dile getirdi.

  • Kutlamaya Katılanlar: Açılışa, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Mesut Bozatlı ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi.

Editör: Muharrem Türkoğlu