Japonlar, Türk müzikleri eşliğinde halay çekti Japonlar, Türk müzikleri eşliğinde halay çekti

YAZ SANAT AKADEMİSİ KURSLARINA KAYITLARIN BAŞLADI

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, sanata ve sanat eğitimine verilen önem doğrultusunda D.T. Şehitkamil Sahnesi’nde açılan Yaz Sanat Akademisi kurslarına kayıtların başladığını duyurdu.

KURSLAR, ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN VERİLECEK

Sanatseverler için zengin bir içerik sunan Yaz Sanat Akademisi, bu yıl da farklı alanlarda eğitimler vererek katılımcılara yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkânı tanıyacak. Akademide açılan kurslar arasında piyano, keman, gitar, bateri ve temel resim gibi çeşitli sanat dalları yer alıyor. Her yaştan sanatseverin katılımına açık olan bu kurslar, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek.

Sanat1 (2)

SANATSAL YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARILACAK

Yaz Sanat Akademisi’nde verilecek kurslar, katılımcıların müzik aletlerini tanımalarına, teknik bilgi ve beceri kazanmalarına, temel resim tekniklerini öğrenmelerine olanak tanıyacak. Piyano, keman, gitar ve bateri gibi müzik aletlerinde verilecek eğitimlerle öğrenciler, müziğin büyülü dünyasında kendilerine yeni kapılar açabilecekler. Temel resim kursu ise katılımcılara resim sanatının inceliklerini öğretirken, onların yaratıcılıklarını ve sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak.

UNUTULMAZ BİR YAZ YAŞATMAYI HEDEFLİYORUZ 

Sanat eğitiminin bireylerin kişisel gelişiminde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Başkan Yılmaz, belediye olarak bu tür faaliyetlere her zaman destek olacaklarını ifade etti. Yılmaz, “Sanatın birleştirici gücüne inanıyoruz ve bu yönde çalışıyoruz. Yaz Sanat Akademisi ile kursiyerlerimize unutulmaz bir yaz yaşatmayı hedefliyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz, açmış olduğumuz kurslarda sanatın farklı dallarında kendilerini ifade edebilme şansı bulacak. Aynı zamanda bu kurslar, onların sosyal becerilerini geliştirmelerine ve özgüven kazanmalarına da yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

Ücretsiz kayıtların başladığı bu özel kurslara katılmak isteyenler, D.T. Şehitkamil Sahnesi’ne 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvuruda bulunabilirler. Kurslara ilginin yoğun olduğunu ve kontenjanların sınırlı olduğunu belirten Başkan Umut Yılmaz, kayıt işlemlerinin bir an önce tamamlanması gerektiğini ifade etti. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya