Hazine Ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7440 Sayılı Kanun Genel Tebliği", Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni tebliğle birlikte, belirli illerde uygulanan mücbir sebep halinin uzatılması ve yapılandırma düzenlemesinden yararlanma süreleri yeniden belirlendi.

Başvuru için son tarih ne zaman?

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaşanan mücbir sebep durumunun devam etmesi nedeniyle, yeniden yapılandırma düzenlemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için başvuru süresi 2 Aralık 2024 tarihine kadar uzatıldı.

Bu kapsamda, vergi ve diğer kamu alacaklarına ilişkin yeniden yapılandırma imkanından faydalanmak isteyenler, belirtilen tarihe kadar başvurularını yapabilecekler. Yapılandırma düzenlemesinden yararlanmak isteyen mükellefler, başvurularını yaparak ilk taksitlerini 31 Ocak 2024te ödeyebilecekler.

Büyükşehir, suya yüzde 15 indirim yaptı Büyükşehir, suya yüzde 15 indirim yaptı

Yeniden yapılandırma düzenlemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, belirlenen süre içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.