Gaziantep’te Hareketli Saatler! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Protesto Edildi Gaziantep’te Hareketli Saatler! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Protesto Edildi

Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar, sıfırdan başlayarak Python dilinin özelliklerini ve bu dilin oyun geliştirme alanındaki potansiyelini keşfetti.

Kodlama kampı kapsamında, projeye nasıl başlanacağı, karşılaşılan hataların nasıl çözüleceği ve projeye yeni özelliklerin nasıl ekleneceği konuları ele alındı. Etkinliğe 50 kişi katıldı. 16 Mar tarihinde iftarda başlayıp 17 Mart’ta sahurda sona erdi.

Teknogarajda “Ramazan Gamecode Camp” Etki̇nli̇ği̇yle Katilimcilar, Python Dünyasini Keşfedi̇yor (1)

Python dilinin temel özellikleri detaylı incelendiği etkinlikte katılımcılar oyun geliştirme için popüler bir kütüphane olan Pygame'in kullanımını da gerçek oyun projeleri üzerinde görüp öğrenme fırsatı yakaladı.

Etkinliğin sonunda katılımcılar Python dilini ve oyun geliştirme sürecini daha yakından tanımanın yanı sıra, birbirinden eğlenceli oyunlar geliştirme yeteneklerini de geliştirdiler. "Ramazan GameCode Camp" etkinliği, Teknogaraj'ın yazılım tutkunlarını bir araya getirerek, teknolojiye olan ilgiyi artırmaya yönelik atılmış önemli adımlardan biri haline geldi. HABER MERKEZİ

Teknogarajda “Ramazan Gamecode Camp” Etki̇nli̇ği̇yle Katilimcilar, Python Dünyasini Keşfedi̇yor (3)

Editör: Barış Kaya