Gaziantep’te vatandaşlar Ramazan ayında uzun saatler süren oruçtan sonra vücutlarını yeniden canlandırmak ve bağışıklık sistemlerini desteklemek için “atom” içeceğini tercih ediyor. Atom içeceği özellikle Ramazan ayında sahur ve iftar sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki doğal malzemeler ve baharatlar sayesinde, hem lezzetli hem de sağlıklı bir alternatif sunuyor. Gaziantep’te 8 yıldır sağlıklı meyve suları satan işletmeci Çetin Bayar, iftardan sonra atom içeceğine ilginin arttığını söyledi.

Gaziantep Günlük Defin Listesi! 16 Nisan 2024 Tarihinde Gaziantep'te Kaç Kişi Hayatını Kaybetti? Gaziantep Günlük Defin Listesi! 16 Nisan 2024 Tarihinde Gaziantep'te Kaç Kişi Hayatını Kaybetti?

“İftardan Sonra İşimiz Çok Yoğun Oluyor”

Atom içeceğinin Ramazan ayında bağışıklığı güçlendirdiği için vatandaşlar tarafından tercih edildiğini söyleyen Bayır, “İftardan sonra işimiz çok yoğun oluyor. Vatandaşlar genelde atom içeceğine talep gösteriyor. İçerisinde ballı çerezimiz var. Vatandaşların atom içeceğini talep etmesinin nedeni ise tok tutmasıdır. Vücudu sıcak tutma ve enerji verme özelliği de vardır. İçerisinde; havuç, greyfurt, portakal ve limon var. Bu da ayrı bir karışımızdır. Bu içeceğimiz bağışıklık sistemini güçlendirdiği için çok tercih ediliyor” dedi.

“Ramazan Ayında Vücudu Dinç Tutar”

Atom içeceğinin oruç tutanlar için vücudu dinç tutacağını belirten Bayır, “Vatandaşlar Ramazan ayında bağışıklıklarını güçlü tutup dinç kalabilmek için atom tüketiyor. İftardan sonra genellikle portakal suyu, nar suyu gibi içeceklere talep oluyor. Fakat en çok talep atom ve C vitaminli karışım içeceği çok satıyoruz. Geçen yıla oranla satışlarımız biraz daha yükseldi. Fiyatlarımız ise şu şekilde; atom 40 TL, nar suyu 40 TL, portakal suyu ve diğer içecekler 30 TL” şeklinde konuştu.

“Rahat Bir Şekilde Oruç Tutabilmek İçin Tüketiyoruz”

Ramazan ayında rahat bir şekilde oruç tutabilmek için, bağışıklığını güçlü tutmak amacıyla atom içeceğini tercih ettiğini ifade eden müşteri İlker Hançerli, “İftardan sonra hemen hemen her gün atom tüketiyorum. Ramazan ayı kışa denk geldiği için soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için C vitamini gibi içecekler sıklıkla tüketiyoruz. Bağışıklığı güçlendirmesi ve rahat bir şekilde oruç tutabilmek için tüketmeye çalışıyoruz” diye konuştu. İHA

Editör: Barış Kaya