Ulaşım Master Planı içine Otopark Master planı da konularak, mevcut otoparkların iyileştirilmesinin yanı sıra yeni otopark alanları içinde çalışmalara başlandı.

OTOPARK YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, otoparkların yetersiz olduğu Gaziantep’te eski otoparkları iyileştirme yoluna gideceklerini anlattı. Cihan, “Şehrimizin en temel sorunlarından biri de otopark sorunu. Otopark ihtiyacı daha çok çarşının içinde yaşanıyor, yani ticari merkezler arttıkça otopark ihtiyacı da artıyor. Biz otopark yönetim sistemine geçiyoruz. Bununla ilgili anketler yaptık. Tüm bunların raporlanmasını yaptık, zabıta aracılığıyla tebligatlara başladık” dedi. 

Otopark Sorununa Neşterdsc 0540


O BÖLGEDEN ÇOK ŞİKAYET VAR

Ankara’da Gaziantep rüzgarı Ankara’da Gaziantep rüzgarı

Otoparkların tamamının belli standartlara getirileceğini söyleyen Cihan, “Otoparkçılar bu standartları yerine getirmediği zaman yaptırımlara başlayacağız. Özel olsun olmasın, ilk işimiz bütün otoparkları kullanılır hale getireceğiz. Emniyet müdürüyle de görüştük, otopark olan yerlerdeki otoparkların kullanılması açısından bütün yol kenarlarındaki parklanmalara ciddi anlamda denetim yapılacak. Hastaneler bölgesi var. Burayla ilgili görüntü kirliliği ve şikayet var. Burası önce çözülmesi gereken bir yer. Burayla ilgili teknik çalışmalar devam ediyor” diye konuştu. FATMA GÜLTEKİN